Čt 19.9. SG SK Jičín - SG Chlumec n. C. 5:4 (2:2)

branky: Šimánek 2, Štěrba, Jedlička, Drusan J. z PK - referát ze zápasu

Sestava: Drusan R. (Drusan J.) - Zeman, Kischner, Babák, Jeník - Jedlička, Drbohlav, Štěrba, Mejzlík - Šulc, Šimánek
Střídal: Etflaiš

Dne 19.9.2013 jsme sehráli přípravné utkání se SG Chlumec nad Cidlinou, který byl za našich „mladých" časů dlouholetým rivalem v krajských soutěžích a jak se později ukázalo, i utkání starých gard mělo náboj a hlavně kvalitu.

Do utkání jsme nastoupil značně oslabeni, neboť pro nemoc chyběli Mikolášek, Filip, Kloz, Krykorka a Fejfar (ten asi chytil Rohlovu nemoc a jeho výmluvy jsou stále lepší) a dále pro otcovské povinnosti chyběl Velich (neměl si ty děti dělat, když chce hrát fotbal). Z toho jasně plyne, že nám v týmu chyběla zkušenost a přehled, neboť „mladí" v tomto směru mají stále rezervy.

Už začátek zápasu napověděl, že soupeř patří k nejlepším, s jakými jsme se dosud střetli a po krásné kolmici středem naší špatné obrany a chladnokrevné zakončení šel zaslouženě do vedení. My jsme se zmohli pouze na několik nepřesných střel z dálky. Naopak soupeř skvěle kombinoval, a ačkoliv věkový průměr jejich týmu byl o pár let vyšší než náš, na výkonu to nebylo znát, ba naopak. Přesto jsme ve 25. minutě vyrovnali Šimánkem. Již za 2 minuty však Chlumec znovu vedl po krásné akci po naší levé straně. Ve 30. minutě byl před brankou důrazný Štěrba a srovnal na 2-2.

Do druhé půle jsme vystřídali špatného a trápícího se Mejzlíka (naštěstí musel do práce) a hned to bylo na výkonu mužstva znát. Již po 3 minutách jsme šli do vedení, když se znovu trefil Šimánek a zdálo se, že přebíráme otěže utkání. Bohužel toto trvalo jen do 56. minuty, kdy Chlumec krásným gólem zpoza šestnáctky srovnal. V 58. minutě se zranil Štěrba a utkání jsme museli dohrát v deseti. V tuto chvíli byl Chlumec jasně lepší a zaslouženě šel znovu do vedení po další krásné a hlavně nechytatelné střele. I nadále se na naší bránu valil jeden útok za druhým a nebýt skvěle chytajícího Honzy Drusana, mohlo být utkání rozhodnuto již dříve. Platilo však otřepané NEDÁŠ - DOSTANEŠ. Dvě minuty před koncem novic v našem týmu Štěpán Zeman, vyslal nádhernou přihrávku Šimánkovi, kterou však zužitkoval Jedlička ve vyrovnávací gól. Drama však nebyl konec. V poslední minutě aktivní a zcela zjevně nabuzený Jedlička vybojoval balon na soupeřově velkém vápně, který Kirschner vystřelil a gólu zabránila ruka bránícího hráče. Výborný a hlavně střízlivý rozhodčí Petr Novotný (Skin) ani na vteřinu nezaváhal a nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil brankář Honza Drusan a udržel tak naši neporazitelnost.

V tomto utkání se projevila absence našich klíčových hráčů a to zejména v obranné fázi ani v deseti a za nepříznivého stavu utkání nevzdali a otočili.

Závěry z rozboru utkání v pivnici Batalion nemohu poskytnout, neboť jsem se tentokrát nezúčastnil.

21.09.2013 - 08:01:28 || kategorie stará garda-zápasy