St 20.2. SG SK Jičín - SG Rožďalovice 4:2 (2:0)

branky: Štěrba 2, Etflaiš, Malý D. - referát ze zápasu

Sestava: Drusan R. - Klimeš, Velich, Krykorka, Jeník - Fejfar, Vojtíšek, Drbohlav, Šulc - Štěrba, Šimánek
Střídali: Etlflaiš, Babák, Malý D., Kirschner, Malý J.

Dne 20.2.2013 zahájila Stará Garda Jičín (dále jen SG Jičín) fotbalový rok 2013, ve kterém bude chtít navázat na úspěšný rok 2012, který skončila s bilancí 3-0-0 a aktivním skóre 14-5. Po „náročné" zimní přípravě, kdy se spousta hráčů připravovala ve vysokonadmořských horských střediscích téměř po celé Evropě jsme se rozhodli, že na první zápas sezony si pozveme nejlepšího soupeře z roku 2012 a to byli Rožďalovice. Ukázalo se, že se jednalo o správnou volbu, ale o tom až později.

V šatně jsme nejprve vynechali vážení hráčů, neboť některým viditelně přípravou narostla svalová hmota a my se báli, abychom nestrhli váhu. A poté jsme přivítali nové tváře. Managementu SG Jičín se povedl husarský kousek, neboť na post vedoucího týmu naskočil zkušený Josef „Pepíno" Oborník a do hráčského kádru jsme se pokusili zapracovat bývalého kapitána A-týmu SK Jičín Daniela Malého. Zda to byla šťastná volba ukáže čas, ale všichni mu z celého srdce přejeme méně vlastních gólů a méně chyb a věříme, že vše zlé si již vybral v A-týmu. I přes tuto důvěru ho však pro jistotu nebudeme nasazovat od prvních minut a už vůbec ne do obrany, která do současné doby funguje téměř bezchybně. Rovněž tak jsme přivítali nového brankáře Radka Drusana, čímž se počet golmanů zvýšil na 3, ale jak se i v zápase ukázalo, i toto byla správná volba managementu SG.

A nyní již k samotnému utkání. Od prvních minut bylo znát, že Rožďalovice jsou zdatný a technicky vyspělý tým, silný v kombinaci, pohybu i důrazu. Jedinou jejich slabinou byla koncovka. Nutno však říct, že stejně jako Jan Drusan v Rožďalovicích, tak i jeho mladší bratr Radek v Jičíně, doslova čarovali. Co se nepovedlo soupeři, podařilo se nám. Z ojedinělé akce udeřil v 7. minutě Ondra Štěrba, který poté ve 30.minutě uštědřil soupeři další lekci z produktivity a rázem bylo 2-0 pro domácí. Od této chvíle se hra vyrovnala a hrál se velice pohledný fotbal.

Stejná hra pokračovala i v druhé půli. Akce se přelévali z jedné strany na druhou a 6-8 přítomných diváků si přišlo na své. Zvláště když v 50. minutě prošel obranou hostí Libor „Alf" Etflaiš a tvrdou střelou zvýšil na 3-0. Vypadalo to na klidný průběh, avšak již za 3 minuty soupeř snížil a když po dalších pěti minutách přidal další gól, utkání opět získalo náboj. V těchto chvílích se však ukázala zkušenost naší obrany, která již do konce utkání nechybovala a naopak v 80.minutě zvýšil na konečných 4-2 Daniel Malý. Věřme, že tento gól i výsledek mu pomohou zvednout nalomené sebevědomí z A-týmu.

A co říci závěrem? Každé utkání má své klady i zápory. Kladem tohoto utkání je posílení hráčského a funkcionářského kádru, spolehlivá defenziva (Krykorka, Jeník, Velich, Klimeš) a v neposlední řadě produktivita a konečný výsledek. Zapracovat však musíme na posílení sebevědomí bratří Malých a stabilizaci kádru, který se nám nebezpečně rozšiřuje.(není myšleno v kilogramech, ale v počtu hráčů) Holt dobrý fotbal táhne. A toto bychom potřebovali přenést i do hledišť, neboť divácká kulisa je zatím mizerná. Ale věřme, že s oteplujícím se počasím, se i tribuny zaplní.

26.03.2013 - 18:57:16 || kategorie stará garda-zápasy