SK Jičín - Stará Garda - zápasy

Čt 27.9. Stará Garda SK Jičín - Stará Garda FK Nový Bydžov 5:1 (3:0)

třetí zápas gardy

Dne 27.9.2012 jsme odehráli třetí přátelské utkání a to se soupeřem z Nového Bydžova. O jeho kvalitách doslova „kolují legendy", a tak jsme se snažili na utkání dobře připravit. Ovšem i zde se projevilo ohrané přísloví - člověk míní a hráči mění. Již v minulém referátu jsem se zmiňoval o omluvách, ale to co se dělo teď opět stojí za zmínku.

Takže hráč Jeník - divadlo (jakoby mu nestačilo to, co má doma). Hráči Jan Malý a Šimánek - práce (Co vás živí? Práce nebo fotbal sakra?). Hráč Mejzlík - zapomněl (ani se nedivím, když vidím naše zdravotnictví) A hráč Rohla - ten pro jistotu neřekl nikomu nic a nepřišel. Vrcholem všeho však byl hráč Jarda Sobotka. Zde si dovolím krátlý přepis našich rozhovorů dne 27.9.2012.

8.30 h volá mi Sobo - Kolik nás je? Odpovídám mu - Málo, přijď. A Sobo říká - Tak jo.

12.30 h volá mi Sobo - Asi nepřijdu, musím na trénink s házenkářema. Odpovídám mu - Přijď, je nás fakt málo, aspoň na druhý poločas. A Sobo říká - Tak jo.

16.00 h volá mi Sobo - Nejdu, skládal jsem lešení, bolí mě záda. Odpovídám mu - Je nás opravdu málo, tak přijď. A Sobo říká - Kdyžtak mi zavolej budu na házené.

17.00 h volám já Sobovi - Přijď, je nás málo. A Sobo říká - Tak jo.

Nakonec bez problémů odehrál celé utkání. Závěr z toho si udělejte sami.

Ještě že zásobárna jičínských fotbalistů je téměř bezedná a tak se na utkání dostavili Petr Krykorka, Mára Drbohlav a dodatečně jsme nominovali i jednu z posil vyhlídnutých pro jarní utkání - Tomáše Babáka. Všichni tři svým výkonem plnohodnotně zapadli do naší nadprůměrné hry, což se však nedá říct o Báčkovi ve sprchách.

Než přejdu k hodnocení vlastního utkání, chtěl bych vyzdvihnout přístup hráče Milana Fejfara, který měl jet původně do lesa na kance. Nebo na svině? Ale to je vlastně jedno. Důležité je, že vzhledem ke kritické situaci s nedostatkem hráčů všeho nechal a okamžitě se dostavil na hřiště a odehrál zápas s naprostým přehledem a dokonce bych řekl, že jeho výkon s přibývajícím časem „gradoval" a nejlepší byl asi tak okolo 23.00 hodin.

Ale nyní již k fotbalu. Soupeř přijel s půlhodinovým zpožděním a ještě k tomu jen s deseti hráči, čehož jsme využili tím, že jsme se zbavili Dušana Šulce, který odehrál celé utkání za Nový Bydžov. Od počátku se hrálo v podstatě na jednu bránu a to na hostující. Dobře jsme kombinovali a někteří hráči dokonce i dobře běhali!!! Na soupeři bylo znát, že nepřijel v kompletní sestavě a naši svatyni ohrožoval jen sporadicky. První poločas jsme vyhráli 3-0, když se postupně prosadili Štěrba, Babák a Jedlička. V druhém poločase jsme opět na place dominovali, a to i poté, co jsme vystřídali hráče Drbohlava, který svým běháním zbytečně unavoval soupeře. Znovu se trefil Štěrba a Babák a hráči N. Bydžova v závěru již jen korigovali výsledek z penalty po faulu Petra Krykorky na konečných 5-1.

SG SK Jičín - SG FK Nový Bydžov    5:1 (3-0)

Branky: Štěrba 2, Babák 2, Jedlička

Sestava:  Nechanický - Fejfar, Velich, Krykorka, Sobotka - Jedlička, Filip, Drbohlav, Vojtíšek - Štěrba, Babák