SK Jičín - stará garda

rámeček

SK Jičín - stará garda

zápasy

http://www.skjicin.cz/uploads/contents/stara-garda/r_471162_4412153189507_1527947422_o.jpg

Dne 4. 11.2011 se v restauraci Divá Bára v Jičíně sešla skupinka bývalých fotbalistů SK Jičín ve složení Olda Velich, Petr Krykorka, Marek Drbohlav, Libor Etflaiš, Jan Malý, Tomáš Babák a Tomáš Kocourek, kterým po zralé úvaze (sedmi a víc piv)  vyvstal v hlavách nápad, založit novodobou STAROU GARDU SK Jičín. S přibývajícím alkoholem tato myšlenka získávala reálnější podobu a v discobaru M, kam se po zavírací době restaurace Divá Bára skupina přesunula, byly doladěny všechny detaily tohoto budoucího týmu, jeho chodu, materiálního a finančního zabezpečení.

Přípravy na první přátelské utkání trvaly více jak půl roku, ale dne  15.6.2012 jsme se dočkali a sehráli historicky první přátelské utkání Staré Gardy SK Jičín (dále jen SG SK Jičín) a to se Starou gardou Hořic v Podkrkonoší.  Na perfektně připraveném „pažitu" na nás čekal nelehký soupeř s dlouholetými fotbalovými zkušenostmi z oboru starých gard. Nastoupili jsme ve značně kombinované sestavě, čehož soupeř z počátku využil a šel do jednogólového vedení, ale po změně stran se projevila vůle a odhodlání  hráčů Jičína dosáhnout na první vítězství a nepříznivý výsledek zaslouženě otočili.

 

SG Hořice - SG SK Jičín       3:6 (pol 1:0)

Branky SG SK Jičín: Šimánek 2, Etflaiš 2, Mejzlík, Šulc

 

Sestava: Kocourek - Fejfar, Klimeš, Velich,  Jeník - Jedlička, Filip, Vojtíšek, Mikolášek - Šulc, Šimánek

Hokejovým způsobem střídali: Etflaiš, Mejzlík

 

Po příjezdu z utkání jsme šli vítězství oslavit do restaurace Divá Bára, kde se však po krátké chvíli utvořila rebelující skupina v čele s Dušanem Šulcem a Milanem Fejfarem, která si vybojovala odchod do pivnice Batalion, kde jsme do pozdních hodin s „Jamesonem" probírali první vítězství.