So 15.8. 13. kolo 1.B třídy mužů: SK Jičín B - TJ Baník Žacléř 4:3 (1:2)

branky: Zítka, Matějka, Čeřovský, Holer - referát ze zápasu

Sestava: Švorc - Louda, Řeháček, Malý, Štěpánek - Sajdl (56. Klaban), Zitka (46. Matějka), Kirschner (87. Fejfar), Kubíček (46. Mohamed) - Čeřovský, Holer (72. Bodlák)

Branky: 30. Zitka, 60. Matějka, 65. Čeřovský, 75. Holer - 3., 13., 86.

Rozhodčí: Nožka Lukáš, ŽK 0 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 80.

Po vítězném utkání našeho A - mužstva nastoupilo na domácí trávník i naše B - mužstvo. Posílené o několik hráčů A - týmu se postavilo mužstvu TJ Baník Žacléř. Ve 3. a 13. minutě dostáváme dva laciné góly a rázem prohráváme 0 : 2. Ve 30. snížil pěknou brankou Zitka. Ve 2. poločase se v 60. postavil k TK Matějka a jeho střela „vyhnala pavouky" z pravé horní šibenice - 2 : 2. Hra se vyrovnala, útoky se střídají na obou stranách. V 65. se středem prodral Čeřovský až před brankáře a protlačil míč až do sítě 3 : 2. V 75. pronikl středem Holer a zvýšil na 4 : 2. Hosté utkání zdramatizovali v 86., kdy snížili na konečných 4 : 3. Získáváme tak důležité 3 body, ale je stále na čem pracovat, hlavně začátek utkání nebyl dobře zvládnutý, navíc ve 2. poločase jsme neproměnili PK Matějkou a Čeřovský trefil pravou tyč.

Pohled na zápas očima trenéra Beneše: První utkání nové sezóny 1.B třídy se nám povedlo vyhrát, a to je to nejpodstatnější. Mrzí mě to, že jsme si utkání sami zbytečně zkomplikovali, ať už hrubými chybami při inkasovaných brankách nebo neproměňováním 100% gólových příležitostí, kterých jsme si vytvořili snad na 3 zápasy, soupeře podržel brankář a naše nemohoucnost v koncovce, jinak by nebylo v 60. už o co hrát. Každopádně chválím celé mužstvo včetně střídajících borců za poctivý, a hlavně bojovný výkon po celé utkání, myslím, že jsme zvítězili zaslouženě díky lepší fotbalové kvalitě i fyzické kondici. Utkání dobře zvládla trojice rozhodčích.

16.08.2020 - 21:59:29 || kategorie muži B-zápasy