So 25.1. SK Jičín B - RMSK Cidlina U19 1:1 (1:0)

branka: Matějka - referát ze zápasu

Sestava: Švorc - Klaban, Knížek, Čeřovský D., Louda - Svorník, Matějka (40. Mohamed), Fejfar, Kubíček - Halász (75. Matějka), Novák

Branka: Vojta Matějka

Za mrazivého počasí jsme po týdenní přípravě nastoupili k prvnímu přípravnému utkání. Mužstvo zůstalo po zimní přestávce kompletní, s mužstvem zahájil přípravu David Knížek. Proti mladému soupeři se hrálo oboustranně bojovné utkání plné chyb na obou stranách. Jičín šel do vedení v 1. poločase po brance Vojty Matějky, který centr zprava nasměroval na bližší tyč do sítě. Ve 2. poločase se obraz hry nezměnil, měli jsme možnosti vedení zvýšit, ale nedůraz v koncovce nám to nedovolil, Trest přišel 4 minuty před koncem, kdy jsme rozehrávku od branky chtěli řešit „fotbalově", chybujeme a soupeř střelou k levé tyči srovnává scóre na konečných 1 : 1. Zápas měl všechny prvky prvního přípravného zápasu po týdenním tréninku zaměřeném hlavně na nabírání fyzické kondice. V dalším utkání hostíme za týden ve 14 hodin mužstvo FK Bohemia Poděbrady, 9. mužstvo Středočeského KP.

Hodnocení trenéra Beneše: Do prvního zimního přátelského utkání nastoupili kluci po týdnu těžkých tréninků zaměřených na fyzickou kondici a tato skutečnost se v zápase naplno projevila. Po poměrně slušných 15-ti minutách, kdy jsme hráli to, co chceme vidět, ztěžkli našim borcům nohy a pro mnohé to byl spíš boj se sebou samým, než se soupeřem. Nicméně utkání splnilo v této fázi přípravy svůj účel, kluci si sáhli na dno svých sil a utkání odmakali v mezích svých sobotních možností. Osobně jsem rad, že se v našem dresu po dlouhé době objevil David Knížek a věřím, ze nám v jarních bojích pomůže svými zkušenostmi, naopak mě velmi mrzí zranění Michala Halázse a pevné věřím, ze to nebude nic vážného a co nejdříve se znovu zapojí do přípravy.

26.01.2020 - 21:26:23 || kategorie muži B-zápasy