19.3. 17. kolo divize mužů SK Jičín - FK Nová Paka 0:2 (0:1)

referát ze zápasu

Okresní derby pro hosty      Utkání by slušela remíza       Střelecká   nemohoucnost domácích        Fotbalovější zkušenější hosté

První jarní divizní mistrovské utkání na domácím hřišti bylo zároveń i domácí premiérou trenéra Josefa Štoudka. Bohužel bez bodového zisku. První minuty sobotního dopoledního utkání patřily hostům. Ti dobře kombinovali, byli častějšími hosty před domácí svatyní. První střelu vyslali na Puše už ve 4.min. V 8.min. pálil Král zleva v dobré pozici nad. Domácí odpověděli střelou Topiče v 11.min. do náruče hostujícího brankáře Otmara. Nejblíže k brance měli hosté ve 26.min., kdy Makula trefil břevno Pušovy svatyně. V průběhu prvního poločasu domácí postupně hru opticky vyrovnali. Nejblíže ke gólu měli ve 29.min., kdy se ve skrumáži nepodařilo Gaubmannovi zakončit. V závěru poločasu mohl ještě skórovat hostující Král, který byl z levé strany stálým nebezpečím, mířil ale po zemi přes celou branku vedle. Celkově bylo první dějství opticky vyrovnané, ale průměrné. Začátek druhého byl kopií první pětačtyřicetiminutovky. V 50.min. po rohovém kopu mířil packý kapitán Ptáček těsně vedle, stejně jako domácí Vacek v minutě padesáté šesté. Bylo jasné, kdo dá góla, vyhraje. Šťastnější byli hosté. U zrodu jejich první branky nebyl nikdo jiný než Král, který dělal jičínské obraně stálé problémy. V 63.min. se na levé straně uvolnil, přihrál po zemi přes malé vápno nekrytému Mačí, který nezaváhal a Paka šla do vedení. Po této brance překvapivě převzali iniciativu domácí, měli několik slibných náznaků brankových příležitostí, žádnou ale nedotáhli do brankového efektu. Nejblíže ke gólu měl Vacek v 75. min. Jeho umístěnou střelu z levé strany vyrážel Ottmar na roh.Potvrzení tří bodů pro hosty přišlo v 79.min. Na půlící čáře se dva domácí obránci nedohodli, míč jim ukradl Král a po samostatném úniku středem hřiště bezpečně umístil. 0:2 pro hosty a je rozhodnuto. Utkání končí, zkušenější hosté odvážejí ze Řáholce tři body. Jičínští se snažili, určitě nebyli horší. Možná by zápasu slušela remíza.

S e s t a v a : Puš - Pivrnec, Macháček, Řeháček, Malý - Veg (88. Ulvr), Samko (67. Horčičko), Gaubmann, Mikolášek - Topič (70.Vích), Vacek.

Trenér Josef Štoudek, asistent Jaroslav Matějka, ved. mužstva Petr Bryscejn.

Rozhodčí Zdeněk Šimek z Ústí n.0., 280 diváků, ŽK 1:2, rohy 4:5.

19.03.2011 - 18:17:06 || kategorie muži A-zápasy