SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

12.3. 17. kolo KP mužů: SK Jičín - TJ Sokol Třebeš A 1:2 (1:0)


branka: Matějka V. - referát ze zápasu

Sestava: Kanaval - Machačný (52. Dítě), Štěpánek (46. Nálevka J.), Buchvald, Beneš - Kuneš, Zugar, Řeháček (C), Fidrich - Holer, Matějka

Rozhodčí: Nývlt Roman ŽK 2 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 95.

Branky: 21. Matějka V. - 62. Ryšavý, 65. Krykorka

Dnes nás čekalo první jarní mistrovské utkání se soupeřem, s nímž se nám mnoho let zpět prakticky nedaří bodovat, na podzim jsme na jejich půdě vydřeli bod za porážku v pokutovém rozstřelu a jak se později ukázalo, i dnes měla tato dovednost rozhodující vliv na výsledek. Hned ve 3. unikl hostující hráč po levé straně a až skvělý Kanavalův rozštěp akci řeší!!! V 6. se po rohu ve vápně šikovně uvolnil Holer, ale jeho slabá střela minula levou tyč Heřmanovy branky. V 8. opět další brejk Třebše po levé straně, nebezpečná střela naštěstí zblokovaná. V 10. pronikl hostující útočník středem přes 3 naše obránce, ale Kanaval opět předvedl svoje kvality. V 15. po dvou rozích na několikrát odvracíme střely na naši branku. V 17. unikl po pravé straně Kuneš, jeho střelu z velkého úhlu Heřman likviduje na roh. Ve 20. chytá na zemi Kanaval další rychlý brejk. Ve 21. našel Buchvald krásným nadýchaným obloučkem za obranu ve vápně Matějku, ten krásně ze vzduchu zpracoval a „zasunul" k pravé tyči - Jičín vede 1 : 0!!! Vzhledem k obrazu hry do této chvíle, tak jsme z minima vytěžili maxim, protože jsme mohli klidně prohrávat o několik branek!! Ve 25. končí TK hostí až na parkovišti za brankou. Ve 36. další brejk hostí zleva a přihrávka před branku, kde útočník z „první" posílá míč těsně vedle vzdálenější tyče Kanavalovy branky. Ve 39. naši obránci zblokovali několik nebezpečných střel. Ve 45. faulujeme na hranici vápna, následný TK končí dlouhý za brankou. Tím končí 1. poločas, který vyhráváme sice 1 : 0, ale o spokojenosti kouče Houšky nelze hovořit. V úvodních minutách 2. poločasu přibylo na obou stranách několik tvrdších zákroků. V 57. pronikli hosté až před Kanavala, střelu obrana v poslední chvíli zblokovala na roh, po němž se otřáslo břevno naší branky!! V 62. se s míčem rozběhl nejlepší hostující střelec Ryšavý, na vápně napřáhl a jeho přízemní střela končí u levé tyče naší branky - srovnáno na 1 : 1!! Po chybě v obraně zvyšuje v 65. Krykorka na 2 : 0!! Hosté získávají „navrch", nám se nedaří. Třebeš se snaží hrát co nejdál od své branky, naše mužstvo ale né a né si vytvořit brankovou příležitost. Když už to vypadá na porážku 1 : 2, kopeme ze středu hřiště TK. Na něj přibíhá do vápna i brankář Kanaval. Ten je v následném souboji ve vápně faulován a kopeme PK!!!! K jeho exekuci se ale v tento důležitý okamžik nikdo nehrne - nakonec na sebe bere tíhu odpovědnosti Jirka Dítě, který ale tíhu okamžiku neunesl a jeho špatná, slabá střela končí vedle levé tyče za brankou. Po následném výkopu HR zápas končí. Co říci závěrem - v 1. poločase jsme mohli vysoko prohrávat, ale branku jsme dali pouze mi, ve 2. poločase hosté využili chyby v naší obraně a během 3 minut otočili stav, naše mužstvo mohlo nakonec v 93. vybojovat penaltový rozstřel, ale bohužel se tak nestalo a všechny body putují do Třebše. Nás čeká v sobotu cesta do Černilova, kde nás čeká zápas s aktuálně posledním týmem tabulky.

Pohled trenéra Houšky: zasloužené vítězství hostí, kteří na naší umělce předvedli velice dobrou a organizovanou hru. Nám se zápas nepovedl, pochválit mohu snad pouze brankáře Kanavala a Kuneše.

 

13.03.2022 - 09:56:17 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie