So 30.10. 14. kolo KP: SK Jičín - FK Kostelec n. O. 3:1 (1:1)

branky: Dítě, Zugar, Holer - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Machačný, Florián, Čeřovský, Vrabec - Matějka (88. Velich), Nálevka (C), Zugar, Fidrich (46. Řeháček) - Holer (73. Nálevka A.), Dítě

Rozhodčí: Ikizgul Varol ŽK 0 : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 50.

Branky: 34. Dítě, 54. Zugar, 57. Holer - 20. Dostálek

Dnes nás čekalo utkání s mužstvem, které se nachází ve spodních patrech tabulky, což nás ovšem neopravňovalo si myslet, že se porazí samo. Ve 4. střílí slabě z dálky Zugar. V 9. po akci Matějky a následném rohu střílí Čeřovský z 10m vedle. V 17. z 25m prověřuje pozornost Matouška v hostující brance kapitán Nálevka J.. Ve 20. míří na roh vápna centr hostů, Masiar se nedohodl s obranou a pro Dostálka nebyl velký problém dopravit míč do naší branky - 0 : 1!! Hráče to ale vážněji nepoznamenalo a dále se snažili vstřelit branku. Ve 32. střílí po narážečce Holer z úhlu těsně vedle. Ve 34. pronikl středem až do vápna Jirka Dítě a přesnou přízemní střelou na vzdálenější tyč srovnává na 1 : 1!! Ve 36. potrápil Matějkův TK hostujícího brankáře. Těsně před poločasem, ve 44., promáchl před prázdnou brankou nekrytý hostující útočník!! Po důrazné trenérské domluvě o přestávce se následně hra zlepšila. Ve 48. přihrál Zugar na Dítě, jehož pohotovou střelu reflexivně nohou vyráží Matoušek. V 50. unikl po pravé straně Dítě, ale s jeho přihrávkou naložil nabíhající Holer bídně a jeho nepovedená střela končí vedle. V 54. pronikl po levé straně Holer až k brankové čáře, přihrál na Zugara, který sám před prázdnou brankou neměl problém rozvlnit síť za Matouškem a dostává Jičín do vedení 2 : 1!! V 57. po dlouhém autu se po Holerově přiťuknutí dostal k míči Dítě, šel neohroženě do souboje se dvěma obránci, jeho střelu vyrazil Matoušek reflexivně před dobíhajícího Holera, který zvyšuje na 3 : 1!! Tato branka ovlivnila další průběh zápasu, hraje se od vápna k vápnu, žádné mužstvo se nevytvořilo vyloženou šanci. Za zmínku stojí 90., kdy si na centr nejmladšího hráče na hřišti (16let) Adama Nálevky naskočil na hranici vápna nejstarší hráč (51let) Olda Velich a jeho dalekonosná hlavička k údivu všech „přistála" na břevně Matouškovy branky!!!! Tak zápas končí našim vítězstvím 3 : 1. Po slabším 1. poločase jsme soupeře ve 2. poločase přehráli a zaslouženě si připisujeme 3 body, které nás v tabulce po podzimu řadí na 5. místo jen o scóre za 4. Polici nad Metují., což je po mnoha letech nejlepší umístění, které nám dává relativní klid do zimní přípravy a následných jarních bojů.

Pohled trenéra Houšky: Hráčům gratuluji k vítězství. V 1. půli jsme neběhali a mysleli si, že vítězství přijde samo. V kabině o přestávce jsem toto hráčům důrazně vysvětlil. Ve 2. poločase již hráči dělali to, co měli a šli za vítězstvím, takže jsem s výkonem ve 2. půli skoro spokojen. Určitě ale máme stále na čem pracovat, co zlepšovat. Dnes byl nejlepší na hřišti Jirka Dítě.

31.10.2021 - 20:20:55 || kategorie muži A-zápasy