So 16.10. 12. kolo KP: SK Jičín - SK Dobruška 4:0 (2:0)

branky: vlastní 2, Zugar, Lánský - referát ze zápasu

Sestava: Masiar (82. Švorc) - Florián, Čeřovský, Buchvald, Vrabec - Machačný, Nálevka, Lánský /C/, Matějka (76. Sajdl) - Dítě (63. Zugar), Holer

Rozhodčí: Vích Patrik, ŽK 2 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 100.

Branky: 10. Majer (vlastní), 41. Karal (vlastní), 64. Zugar, 67. Lánský

Dnes nás čekalo utkání s mužstvem, které se nachází ve spodních patrech tabulky, což nás ovšem neopravňovalo si myslet, že se porazí samo. Hned ve 2. míří hlavička Machačného vedle branky. Ve 3. Vojta Matějka po kličce do vápna střílí nad branku. V 10. se na polovině výborně vyhnul obránci Holer, unikl po pravé straně až k brankové čáře a jeho přihrávku do malého vápna si dezorientovaný hostující Majer srazil do vlastní branky 1 : 0!! Výborný začátek!! Ve 13. se napravo ocitá v dobré pozici Machačný, jeho slabá střela Effenberkovi moc problémů nenadělala. Ve 21. zakončuje nadějnou kombinaci slabou střelou z hranice vápna Jirka Dítě. O 2 minuty později přihrál Holer ve vápně Nálevkovi, ten brankáře střelou z úhlu nepřekvapil. Ve 28. unikl po pravé straně Florián, přihrávka od lajny našla na malém vápně Holera, ten na dlouhou nohu poslal slaboučký pozdrav do Effenberkových rukavic. Ve 30. unikl po křídle opět Florián, po „žlutém" faulu kope Lánský TK, který přesně našel v malém vápně volného Floriána, který místo hlavičky posílá míč nohou vysoko nad břevno!! Ve 33. se po naší rychlé akci dostal k míči v bezprostřední blízkosti branky Matějka, jeho střela trefuje nohy na opačnou strana padajícího brankáře, od nichž se míč o tyč odráží mimo branku!! Né a né to tam spadnout!! Ve 36. střílí nebezpečně s tečí obránce Holer. Ve 41. opět po akci Floriána po pravé straně se míč opět dostal do malého vápna, kde tísněný Karal opět překonává vlastního brankáře a zvyšuje na 2 : 0!! Tímto výsledkem končí i 1. poločas. Hráči jsou o přestávce nabádáni k trpělivosti, hosté musí otevřít hru, a to je naše šance na brejky. V 50. se po kombinaci na hranici vápna ocitá sám před brankářem Machačný, síť ale nerozvlnil. V 56. šanci hostí řeší Masiar. V 57. letí do našeho vápna míč na volného útočníka, ten naštěstí na míč nedosáhl. V 63. vystřídal Zugar Dítě a hned vystihl uklouznutí Effenberka při rozehrávce a z úhlu zvyšuje do prázdné branky na 3 : 0!! - skvělé trenérovo střídání!! V 67. pěknou kombinaci na vápně zakončuje brankou na 4 : 0 kapitán Lánský!! Po této brance hosté rezignovali a zápas se už jenom dohrával, naše další šance zůstaly nevyužité. Tak končí zápas jednoznačným výsledkem 4 : 0. Ten se zvlášť v 1. poločase rodil těžce, opět jsme pohořeli v proměňování vypracovaných šancí, od druhé části 2. poločasu jsme již plně kontrolovali průběh zápasu. Co na závěr - pohled na tabulku je rozhodně velmi příjemný, a to můžeme ještě vylepšit hned v dalším zápase, kdy zajíždíme do Vysoké nad Labem.

Pohled trenéra Houšky: Dnes jednoznačně zasloužené vítězství. Mrzí mě ale několik neproměněných šancí. Doufám, že šance, které si příště vypracujeme, budeme proměňovat v branky. V této činnosti bych rád viděl zlepšení v dalších zápasech.

17.10.2021 - 20:10:41 || kategorie muži A-zápasy