Út 28.9. 15. kolo KP: FK Chlumec n. C. "B" - SK Jičín 1:2 (1:1)

branky: Dítě, Lánský - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Sajdl, Čeřovský, Florian, Vrabec - Kuneš (67. Machačný), Nálevka, Lánský, Fidrich - Dítě (83. Matějka), Zugar (89. Holer)

Rozhodčí: Kánská Blažena, ŽK 1 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 150.

Branky: 27. Vaníček - 18. Dítě, 59. Lánský

Dnes nás čekalo utkání s mužstvem, které se nachází ve spodní části tabulky, protože jeho sestava závisí na termínech utkání „A" mužstva, které hraje ČFL. Dnes hráli dopoledne na Bohemians a byl předpoklad, že se někteří hráči v sestavě „B" objeví, což se i potvrdilo. Domácí nastoupili na hrotu se střelcem jediné branky na Bohemians Bastinem a dalšími několika hráči „A". A začátek naznačil, že nás čeká tvrdá práce. Už ve 2. střílí Bastin z hranice vápna, Tonda v Jičínské brance tvrdou střelu vyráží. Ve 4. končí hlavička po centru Bastina na levé tyči naší branky. V 6. končí akce, na jejíž konci byl Kuneš, ofsajdem. V 9. po našem rohu střílí ze skrumáže Nálevka do náruče domácího brankáře. V 15. po akci Zugara střílí z 25 m Florian nebezpečně bodlem. V 18. vystihl Fidrich špatnou rozehrávku domácí obrany, přihrál na Dítě, který překonává domácího brankáře Kukala a dostává Jičín do vedení 0 : 1!! Ve 20. po rohu domácích zprava končí hlavička na levé tyči. Ve 21. po centru Fidricha pálí z voleje Zugar, ale „sestřelil" bránícího Jarkovského. Ve 27. srazil ve středu hřiště domácí hráč loktem našeho, hra nebyla přerušena a z následné akce středem Vaníček vyrovnává na 1 : 1. Škoda!! To domácím dodalo další energii. Ve 33. vysunul Zugar Kuneše, ten se ve vápně „ukličkoval" a míč ztratil. Ve 36. a 37. minuly nebezpečné střely jen těsně naši branku. Ve 42. TK kapitána Pilaře orazítkovala levou tyč Masiarovy branky. Hned ve 46. se do šance dostali domácí, přízemní přihrávka do našeho malého vápna naštěstí nenašla nikoho z domácích hráčů. V 57. obešel Dítě i brankáře, ale z úhlu míč do branky nedopravil. V 59. po TK Fidricha od levé lajny se mezi dvěma obránci prosadil hlavou kapitán Lánský a vrací Jičínu vedení 1 : 2!!! Po této brance vrhli domácí všechny síly do útoku, což otevíralo prostor pro naše brejky. Zugar, Dítě, Fidrich ani Lánský ale svoje šance do gólu nedotáhli. Domácí hrozili hlavně centry ze stran, naše obrana ale odolávala. Emoce vzplály i na obou lavičkách, které chtěli strhnout body na svoji stranu a zápas emotivně prožívaly. I přes 3 minuty nastavení jsme vydržely a vezeme domů neskutečně důležité body. Před zápasem se zranil Zezulka, v poločase omdléval Čeřovský, hráči ale bojovali až dokonce a zápas zvládli. V sobotu přijede na náš stadion lídr soutěže, mužstvo RMSK Cidlina Nový Bydžov, takže nás čeká asi nejtěžší zápas podzimu.

Pohled asistenta Beneše: Dnes jsme odehráli dva rozdílné poločasy, ten první se nám nepovedl, kdybychom po 10-15 minutách prohrávali o 3 branky, asi by se nikdo nedivil. Štěstěna, která před zápasem byla proti nám, když nám nejdříve nedorazil BUS a my museli narychlo shánět auta, aby pak, což bylo mnohem horší, rozcvička ukázala, že Zezi hrát nemůže a my museli narychlo složit novou stoperskou dvojici a celkové i přeskládat postavení některých hráčů, nám v úvodu utkání ukázala svou lepší tvář. Domácí v 1. půli dominovali, a i když jsme šli paradoxně do vedení, byli jsme to mi, kdo tahal za kratší konec a doufali v rychlý konec poločasu. Je velmi pozitivní, že si kluci poločasové rady vzali k srdci a druhy poločas zvládli podle mě na velmi slušné úrovni, a domácí už do šancí nepouštěli. Lánského gól na 2:1, který byl jeho prvním hlavou v dospělé kategorii, pak rozhodl o třech bodech pro nás a definitivně tím rozhodl o tom, že Florda bude mít super krásný sportovní den, ráno vyhrál oštěpařský memoriál a odpoledne vymazal na postu stopera, na kterém se ocitl ze zoufalství, hladové domácí útočníky. Pro nás důležité 3 body po výprasku na Slavií a před sobotním domácím mačem s vedoucí RMSK Cidlina.

29.09.2021 - 18:49:03 || kategorie muži A-zápasy