So 25.9. 9. kolo KP: FC Slavia HK - SK Jičín 5:0 (3:0)

referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Sajdl, Čeřovský, Zezulka (55. Kuneš), Vrabec - Nálevka, Florian, Matějka, Fidrich - Dítě, Machačný

Rozhodčí: Vítek Pavel, ŽK 0 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 155.

Dnes nás čekalo utkání s mužstvem, které se netají cílem postupu do vyšší soutěže a tomu odpovídá i složení mužstva, kde je množství hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Začátek nebyl špatný, hned v 5. unikl po pravé straně Dítě, jeho přihrávka před branku našla pouze dobíhající domácí obránce. V 8. se do podobné situace dostal Machačný, po souboji s Moníkem padá a následuje kop od branky. Ve 12. po naší chybě střílí z úhlu nad Krotil. Ve 20. končí nečekaná střela domácích zprava těsně vedle vzdálenější tyče Masiarovy branky. Ve 24. končí náš rychlý brejk špatnou finální přihrávkou. Domácí jsou na míči lepší, naše mužstvo dělá zbytečné chyby. Ve 27. střílí Florian těsně vedle levé tyče. Ve 33. nalevo u lajny agilní Krotil přihrál zpět na vápno, kde Šejvl umístěnou střelou k levé tyči otevírá skóre zápasu - 1 : 0!! Ve 39. střílí s tečí Dítě, brankář chytá. Ve 40. po nedorozumění ve vápně neměl Zbořil velký problém zvýšit na 2 : 0!! Účet 1. poločasu podepsal opět Zbořil, který po chybě na vápně střílí z úhlu třetí branku!! Vstup do 2. poločasu se povedl lépe domácím, ve 47. a ve 48. jejich střely jen těsně minuly tyče naší branky. V 60. unikl Dítě, finální přihrávku ale dokonale „zazdil"!! V 67. vykopává míč letící do prázdné branky v poslední chvíli Fidrich. V 69. vystihl špatné postavení Moníka Machačný, jeho střela z 25 m se od břevna odráží za branku. V 71. jsme zbrkle rozehráli TK, ten skončil na domácích kopačkách a z následné akce zvyšuje Pečenka na 4 : 0!! V 73. po akci Kuneše neuspěl před brankářem Dítě. V 82. střela Floriana donutila k zákroku na zemi Moníka. V 82. po dalším rychlém brejku domácích kompletuje svůj hatrick Zbořil a upravuje na konečných 5 : 0!! V posledních deseti minutách končí nadějné akce Kuneše, Sajdla a Nálevky mimo branku. Co říci na závěr - nutno uznat fotbalové kvality soupeře, který trestal naše množství chyb, kterých bylo dnes nevídaně. Naše mužstvo se do několika šancí rovněž dostalo, především na za začátku utkání a v jeho závěru, bohužel naše dlouhodobá neschopnost vstřelit branku je příčinou nuly na naší straně. Musíme rychle zapomenout, poučit se a soustředit se už na úterý, kdy nás čeká vložené kolo v Chlumci nad Cidlinou.

Pohled trenéra Houška: výsledek utkání je pro nás až moc krutý, bohužel k tomu vedlo dnešní velké množství chyb, které ambiciózní domácí mužstvo trestalo. Naše nadějné šance hlavně na začátku ztroskotaly na naší neschopnosti vstřelit branku. Musíme se poučit a soustředit na další zápasy.

27.09.2021 - 21:02:06 || kategorie muži A-zápasy