So 18.9. 8. kolo KP: SK Jičín - TJ Jiskra Hořice 1:0 (0:0)

branka: Lánský - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Sajdl, Čeřovský, Zezulka, Vrabec - Kuneš (70. Řeháček), Matějka V., Lánský, Fidrich - Dítě, Jiřička (46. Nálevka)

Rozhodčí: Matula Pavel, ŽK 5 : 3, ČK 1 : 0, Diváci: 90.

Branky: 60. Lánský

Dnes nás čekalo derby utkání s Hořicemi, které má vždy náboj a bojovnou úroveň. Dnes se navíc potkali bratři Kunešové - Jakub na straně Jičína a Pavel na straně Hořic. A hned začátek byl zajímavý, v 1. si na oblouček za obranu naběhl Jakub Kuneš a v dobré pozici ho zastavil zvednutý praporek asistenta na lajně - škoda. V 5. unikl po levé straně Lánský, jeho přihrávku minuli v malém vápně nepochopitelně Kuneš i Jiřička!! Ve 12. střílí Dítě zpoza vápna a Krejčí s námahou vyráží na roh. V 16. likviduje Čeřovský ve vápně únik Šedivého. Ve 32. končí hlavička dlouhána Dobrovolného těsně vedle Masiarovy branky. Ve 37. vysunul Lánský Jiřičku, ten ale míč nezpracoval. Ve 42. dobře ve vápně napadal Matějka, získal míč, ale jeho střelu z úhlu vyrazil Krejčí na roh. Tak končí 1. poločas, opět je pro nás problém (jako s Č. Kostelcem) dotáhnout alespoň některou šanci do brankového vyjádření. Ve 47. se opět Kuneš dostal za obranu Hořic, brankář ale vyráží na roh. Po něm střílí hlavou Dítě vedle branky. Naše akce né a né skončit v síti Hořic!! V 60. se dostáváme do vedení, když brance předcházela zajímavá situace. Po našem rohu zprava zůstává ležet ve vápně hráč Hořic, hráči se k němu sbíhají, hra ale není přerušena, míč se dostal ke kapitánu Lánskému, který ze 20m lehkou skákavou střelou k levé tyči konečně střílí branku!!! Hosté se dlouho rozčilovali a diskutovali s rozhodčím, že měl přerušit hru, ale branka platí 1 : 0!! V 72. se situace komplikuje, když kapitán Lánský vidí druhou ŽK a následně ČK a jdeme do deseti. Hosté se vrhají do snahy alespoň vyrovnat a hrají vzadu na „tři", což nám otvírá šanci na rychlé brejky. V 75. po naší rychlé akci míjí hlavička Jirky Dítě jen těsně Krejčího branku. V 82. po centru Nálevky tentýž hráč trefuje hlavičkou obránce stojícího před brankou!! V 88. míjí tečovaná střela jen těsně naši branku!! V závěru ještě po faulu Hořic vznikla před naší střídačkou velká strkanice, kterou řešili společně všichni rozhodčí!! V 89. unikl do otevřené obrany po pravé straně Nálevka, předložil do vápna míč Řeháčkovi, který z několika kroků odmítá potvrdit vítězství a trefuje brankáře, od něhož se míč odráží nad branku. I přes nastavené 4 minuty jsme těsné vedení uhájili a bereme dnes opět po těsné výhře 1 : 0 tři důležité body, které nás posouvají tabulkou nahoru a dávají trochu klidu do dalších bojů. Máme již několik zápasů velký problém vstřelit branku, s 8 vstřelenými brankami patříme k nejhorším, naopak s 8 obdrženými k nejlepším. Obranná činnost dominuje nad útočnou produktivitou.

Pohled trenéra Houška: Dnes jsem s výsledkem spokojen, ale mrzí mě velké množství neproměněných šancí. Mužstvo zvládlo utkání vzadu na nulu i přesto, že jsme hráli 20 minut oslabeni o vyloučeného kapitána Lánského. Tří bodů si vážíme a dávají nám určitý klid do dalších zápasů.

19.09.2021 - 20:34:51 || kategorie muži A-zápasy