Ne 5.9. 6. kolo KP: FC Vrchlabí - SK Jičín 3:1(1:0)

branka: Matějka V. - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Zitka, Zezulka, Ulvr, Vrabec - Kuneš, Lánský, Machačný, Matějka V., Fidrich - Dítě

Rozhodčí: Martínek Miroslav, ŽK 1 : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 328.

Branky: 70. Matějka V.

K dalšímu utkání KP jsme cestovali do Vrchlabí, které bylo v tabulce za našim mužstvem. Domácí zahrozili již ve 2., kdy TK z 20 m jen těsně minul naši levou tyč. Prvních 15 minut je hra oboustranně nepřesná a neurovnaná. Ve 20. se nešťastně u naší branky zranil kapitán Ulvr a následovalo vynucené střídání Čeřovským. Ve 28. po centru domácích končí hlavička na levé tyči Masiarovy branky. Domácí podnikali rychlé brejky, které jsme ale úspěšně odvracely. Ve 33. nacentroval do vápna Zitka, hlavička Matějky šla vysoko nad. Ve 38. po centru z leva míří „placírka" domácího hráče těsně vedle tyče!! Ve 41. chybujeme ve středu hřiště a na konci rychlého útoku je Žďárský, který překonává našeho brankáře - 1 : 0!! V poslední minutě zázračně likviduje na brankové čáře Masiar 100% šanci po hlavičce domácích. V poločase následuje další nucené střídání, tentokrát Kuneše, který bojoval celý týden s virózou. Ve 49. se po levé straně probil Machačný a Dítě následně střílí nad Janalíkovu branku. V 56. akci Fidricha a Matějky zakončuje střelou nad z vápna nabíhající Machačný!! V 66. obehrál v rohu vápna domácí Novotný našeho obránce a z úhlu na zadní tyč zvyšuje na 2 : 0!! V 70. po našem TK hlavičkuje ve vápně Matějka a trefuje horní roh domácí branky - 2 : 1!!! V 77. měli domácí opět velkou šanci, když jejich střela na odkrytou část branky končí těsně vedle tyče v zámezí. Chleba se lámal v 82., kdy Machačný nádherně vysunul do vápna Dítě, jeho střela na zadní tyč jen těsně míjí branku!!! A podle pravidla nedáš - dostaneš se v 88. nedohodl Masiar s obráncem a domácí Hawel neměl velký problém dostat potřetí míč za Masiara a stanovil tak stav na 3 : 1!! V závěru se ještě do velké šance dostal Vojta Matějka. Dnes tedy odjíždíme asi zaslouženě bez bodů, domácí nás předčili nasazením a bojovností, všechny 3 branky jsme jim prakticky darovali. Na neurčitou dobu jsme přišli o kapitána Ulvra, u kterého až pondělní vyšetření zraněného kolena určí, jak dlouho bude chybět!! Je třeba rychle zapomenout a připravit se na dva domácí zápasy, nejdříve s Č. Kostelcem a o týden později derby s Hořicemi.

Pohled trenéra Beneše: Dnešní utkání se nám nepovedlo. Plodili jsme jednu nepřesnost za druhou a ani obranná fáze nám nefungovala dle našich představ. Když už jsme přežili velké šance domácích a mohli srovnat stav, neproměnili jsme samostatný nájezd, a nakonec inkasovali potřetí. Domácím gratuluji k zasloužené výhře. Utkání velmi dobře odřídila trojice rozhodčích. Našemu kapitánovi přeji, aby jeho zranění nebylo tak vážné, jak vypadalo a byl brzy zpět mezi námi v plné sile.

06.09.2021 - 21:02:08 || kategorie muži A-zápasy