So 28.8. 5. kolo KP: SK Jičín - Spartak Police n. M. 1:1 (0:1), PK: 3:1

branka: Dítě - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Zitka (72. Fejfar), Zezulka, Ulvr (82. Jiřička), Vrabec - Lánský, Kuneš, Machačný, Matějka V., Fidrich - Dítě (76. Kubíček)

Rozhodčí: Dujsík Martin ŽK 2 : 0, ČK 0 : 0, Diváci:80.

Branka: 67. Dítě Jiří - 44. Franc Pavel

K utkání s aspirantem na postup jsme nastoupili prakticky v optimální sestavě, což nás ale neopravňovalo zápas podcenit. Na podzim jsme na jejich hřišti prohráli 1 : 0 brankou z problematické penalty. Začali jsme aktivně, v 5. po průniku Dítěte střílí Matějka jenom do brankáře. V 10. po brejku hostů odkopává těsně před Masiarem na roh kapitán Ulvr. V 18. unikl dnes nejlepší hráč hostů Matějka, jeho centr naštěstí doráží jeho spoluhráč vysoko nad!! O 5 minut později nám stejný hráč opět „zatopil" ve vápně. Ve 37. jsme měli štěstí, když hostující útočník minul těsně před naší brankou nebezpečný centr. Ve 42. se protáhl středem naší obrany hostující útočník, kterého ve vápně nedovoleně zastavil vybíhající Masiar a kopala se penalta. Tu ale Tonda střelci Matějkovi brilantně zneškodňuje!!! Bohužel, ve 44. chybujeme v rozehrávce a Franc nám dává branku „do šatny" a poločas tak končí 0 : 1!! Do 2. poločasu chceme zpřesnit hru a poprat se o body. Ve 49. končí po rychlém protiútoku hlavička hostů těsně vedle horního rohu naší branky!! V 54. se povedla Polici pěkná průniková přihrávka za obranu a jen včasné vyběhnutí Masiara odvrátilo hrozící nebezpečí. V 60. vybojoval ve vápně Dítě míč, jeho centr obrana ale odvrátila. V 67. se již Jirka dočkal a střelou na zadní tyč srovnává stav na 1 : 1!!! To podnítilo hosty k ještě větší aktivitě, bojuje se o každý balon, vzrůstá nervozita na obou stranách. Akce se střídají na obou stranách. V 85. zahrozil opět hostující Matějka, Masiar ale šanci a slabou střelu v sedě chytá!! V poslední minutě vyráží Masiar nebezpečný kop z rohu a tím utkání končí a jdeme do penalt, jako před týdnem. Dnes jsme nechali v brance výborného Masiara. Hosté trefili břevno a překopli branku, a tak opět bereme druhý bod za penaltové vítězství. S Petrem Benešem vedl zápas i Zbyněk Houška, který nahradí u mužstva Pavla Obermajera, který přijal místo asistenta trenéra u U - 17 v ligové Mladé Boleslavi. Dnešní body s takto kvalitním mužstvem jsou pro nás velmi cenné a povzbuzující do další práce. Příští týden cestujeme do Vrchlabí.

Pohled trenéra Beneše: Myslím si, že především v 1. poločasu se hrál velmi kvalitní fotbal, který se musel divákům líbit. Hosté z Police mají velkou fotbalovou kvalitu s výbornými individualitami. My jsme moc rádi, že jsme se dokázali s tímto soupeřem díky dobré organizaci hry, skvělému výkonu našeho gólmana a příkladné bojovnosti všech hráčů dobře popasovat. Chválím i hráče z lavičky, kteří do utkání naskočili, jak utkání zvládli, protože z nuceného střídání pravého obránce a stopera jsme měli trošku obavy. V penaltách potvrdil výborný výkon Masiar v brance. Druhého bodu z dnešního utkání si moc vážíme. Utkání zvládla s přehledem i trojice rozhodčích.

29.08.2021 - 20:53:29 || kategorie muži A-zápasy