Ne 22.8. 4. kolo KP: FC Spartak Rychnov n. K. - SK Jičín 1:1 (0:1), PK: 2:4

branka: Matějka V. - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Sajdl, Zezulka (76. Jiřička), Ulvr, Vrabec - Kuneš, Buchvald, Matějka V., Lánský, Fejfar (61. Matějka J.) - Machačný

Rozhodčí: Trejbal Adam, ŽK 2 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 30.

Branky : 52. Zajíček - 40. Matějka V.

K dalšímu utkání KP jsme cestovali do dalekého Rychnova, kde jsme chtěli uspět. Pohled na uplynulé výsledky soupeře (0 vstřelených branek) mohl svádět ke snadné práci, ale opak byl pravdou. Hned ve 2. Lánský vysunul Kuneše, který z úhlu vystřelil, ale Syrový vyráží na roh. V 9. vysunul středem Fejfar Matějku V., ten ale sám na brankářem neuspěl, když jeho přízemní střelu vyráží nohou těsně vedle levé tyče - velká škoda!! V 15. se ve vápně prosmýkl až před Masiara domácí útočník, Tonda ale na zemi chytá!! Ve 22. rychlý útok domácích po pravé straně končí nebezpečnou hlavičkou vedle branky. V následujících minutách jsou třikrát tvrdě faulováni naši hráči bez větší reakce HR. Ve 40. se nebojácně probíjel středem hřiště Machačný, k míči se dostal Matějka V. a přízemní střelou s pomocí pravé tyče rozvlnil síť za Syrovým - 0 : 1!!! Ve 45. kopou domácí 3 rohy, po kterých jsme několikrát měli velké štěstí!! Věděli jsme, že domácí vstoupí do 2. poločasu aktivně, protože musí vstřelit branku. To se potvrdilo. Brejk ve 48. ještě Masiar na zemi chytá. V 52. pronikl středem domácí střelec Zajíček, „odhodil" (?faul?) našeho obránce a střelou k pravé tyči srovnává na 1 : 1!! To ještě víc podpořilo aktivitu domácích hráčů. V 70. našel přesný centr Matějky J. ve vápně Machačného, ten v dobré pozici nezpracoval míč. O minutu později řeší rychlý útok domácích v poslední chvíli odkopem naše obrana!! V 75. po TK domácích chytá Masiar nebezpečnou hlavičku. Domácí Zajíček je neustálým nebezpečím pro naši obranu. K tlaku domácích se přidávají i rozhodčí svými nepřesnými rozhodnutími, převážně v náš neprospěch!! V 84. si naběhl domácí hráč na dlouhý křížný pas a sám před Masiarem střílí, ten vysokou střelu konečky prstů vytěsnil nad břevno!! V 88. mohl rozhodnout Matějka V, pronikl do vápna přes několik obránců, brankáře ale nepřekonal. Tak vypjatý zápas končí 1 : 1 a jdeme do penalt. Tady se trenér Beneš odhodlal k překvapivé akci (inspirace z finále Superpoháru) a nasadil do branky Pajase Jiřičku. Tah to byl geniální, Pajas lapil dvě penalty (i kanonýrovi Zajíčkovi) a vychytal tak pro Jičín prémiový druhý bod, což považujeme za velký úspěch - oslavy začali hned v kabině a pokračovali i v autobusu!!! Vezeme cenné dva body, které nás posunuly v tabulce výš. Příští sobotu doma hostíme ambiciózní tým Police nad Metují.

Pohled trenéra Beneše: Do Rychnova jsme měli jet dominantní a s touhou domácí přehrát. Vzhledem k zdravotnímu a početnímu stavu, v jakém jsme na zápas cestovali, považuji vítězství na PK za velký zisk. V 15. jsme mohli 2:0 vést, šance jsme neproměnili a pak to byl boj. Oceňuji charakter hráčů a soupeře, který nasadil velmi mladé mužstvo. Mají můj obdiv a myslím, že časem půjdou hodně nahoru. Na penalty jsme vyměnili gólmany, Tonda chytal famózně, ale mladý Pajas byl skvělý a díky němu a střelcům máme bod navíc!

23.08.2021 - 20:27:33 || kategorie muži A-zápasy