SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 7.8. 2. kolo KP: TJ Sokol Třebeš - SK Jičín 1:1 (0:1), PK: 4:2


branka: Dítě - referát ze zápasu

Sestava: Kanaval - Florián, Zezulka, Ulvr, Vrabec - Nálevka J., Machačný (79. Fejfar), Matějka V. (92. Smolík), Kuneš - Dítě (92. Čeřovský), Holer (68. Buchvald)

Rozhodčí: Martínek Miroslav, ŽK 1 : 4, ČK 0 : 0, Diváci: 162.

Branky : 63. Tesař - 45. Dítě

K dalšímu utkání KP jsme cestovali do Třebše, kde se nám dlouhodobě nedaří, a to jsme chtěli změnit. Úvod patřil domácím, už v 5. obešel domácí útočník i Kanavala, z úhlu ale míč do sítě nedostal. V 15. po pěkné akci Dítě se jeho centr do vápna stává snadnou kořistí Heřmana. Po našem rohu ve 22. střílí z velkého úhlu Nálevka vedle. Ve 27. uvolnil Vrabec Dítě, který ale střílí vysoko nad. Ve 28. si na roh Matějky naskočil Machačný, jeho hlavička jen těsně míjí zadní tyč domácí branky. Ve 45. získal míč ve středu Holer, vysunul napravo do vápna Jirku Dítě, který střelou na bližší tyč brankou do šatny dostává náš tým do vedení 0 : 1!! Domácí nastoupili do 2. poločasu nabuzeni vyrovnat. Hned v 50. po centru na zadní tyč chytá Kanaval střelu z úhlu. Asi rozhodující moment nastal v 61., kdy Kanaval našel za obranou přesným výkopem nabíhajícího Dítě, který přehodil vybíhajícího Heřmana, ale bohužel i o kousek domácí branku!!!! V 63. se potvrdilo přísloví nedáš - dostaneš. Domácí zahrávali TK, následoval centr do vápna, hlavičku ještě Kanaval vyrazil, následnou dorážku už ale ne a domácí vyrovnávají na 1 : 1!! Domácí nás zatlačili, v 76. vyráží Kanaval tvrdou střelu z hranice vápna. V 82. vystřelil domácí hráč z velké dálky, střela k překvapení všech jen těsně minula naši levou tyč. Nevídaná situace nastala v 85., kdy před naší lavičkou (asi 5 m za půlkou) šli náš a domácí hráč do souboje s cílem „urvat míč". To se podařilo domácímu hráči a prudký vysoký míč končí až na pravé spojnici tyče a břevna Kanavalovy branky!!! Ten si po dopadu poranil bradu o háčky na tyči, které drží síť a byl delší dobu ošetřován. S ovázanou hlavou utkání nakonec dohrál. V penaltové rozstřelu jsme neuspěli, a tak odjíždíme nakonec s jedním bodem, což ale musíme brát a považovat za úspěch.

Pohled trenéra Beneše: Bod z Třebše bereme jako zisk, s tímto soupeřem se nám dlouhodobě nedaří, a i dnes byli domácí lepším týmem. Nicméně po krásné akci jsme šli do vedení a ve 2. půli v době, kdy už domácí začali být nervózní a hra se jim tolik nedařila, jsme neproměnil 100% tutovku, což byl myslím klíčový moment utkání. Z následně akce se naplnilo nedáš - dostaneš. Potom už jsme utkání dohrávali na remízu. Svůj tým chválím za bojovný výkon plný odhodlání uhrát dobrý výsledek a jednoznačně musím vyzdvihnout výkon brankáře Kanavala, který utkání odchytal famózně i přes zranění, která v průběhu zápasu utrpěl. Ukázal charakter a k němu se přidali i ostatní, a proto si dnes bod zasloužíme!!

 

14.08.2021 - 22:26:00 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie