SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 10.7. přátelský zápas FK Trutnov – SK Jičín 5:2 (3:0)


branky: Fejfar, vlastní - referát ze zápasu

Sestava: Kanaval (70. Švorc) - Fejfar (75. Kubíček), Čeřovský, Zezulka, Vrabec - Matějka, Lánský, Machačný, Kubíček (70. Nálevka Adam) - Fidrich - Holer

Branky: 18.,38.,40.,53.,65. - 62. Fejfar, 85. vlastní

K prvnímu přípravnému utkání jsme cestovali do Horního Maršova, kde nám byl soupeřem tým MFK Trutnov, účastník Divize C, který je zde na soustředění. Na kvalitním trávníku začala obě mužstva aktivně, ve 4. po Kanavalově výkopu střílí ze 20m Lánský do středu branky. Dobře napadáme soupeře při rozehrávce. Ve 20. jsme podnikli rychlý útok, který před vápnem zastavil faul na Matějku, z následného TK jsme branku neohrozili. V 18. jsme chybovali v rozehrávce, následoval centr zprava a následná hlavička končí v síti - 1 : 0. Ve 32. letěl zprava centr do vápna na Matějku, který se ale tak dlouho rozhodoval, zda zakončit hlavou, nebo nohou, až bylo po šanci. Ve 34. řeší rychlý brejk dobrým zákrokem Kanaval. Ve 38. po rohu a signálu domácí zvyšují na 2 : 0, když na ránu ze 14m pod břevno neměl Kanaval nárok. Ve 40. opět chyba v rozehrávce, domácí hráč „bojuje" s na zemi ležícím Kanavalem za přihlížení našeho obránce a domácí hráč nakonec „přemohl" Kanavala a zvýšil na 3 : 0!! Ve 45. vypíchl Kubíček míč domácímu stoperovi, ale vyslal pouze slabou střelu vedle levé tyče. V 53. po závaru v našem vápně zvyšují domácí na 4 : 0!! O minutu později trefuje domácí útočník břevno naší branky. V 62. jsme zaútočili po pravé straně, následnou střelu Fidricha brankář pouze vyráží a na Fejfarovu dorážku již brankář nedosáhl - 4 : 1!! O 3 minuty později si na centr zleva naskočil domácí útočník a dává 5. branku na 5 : 1!! V těchto chvílích se hra přelévá na obě strany, kupí se nepřesnosti. V 85. po rohu Fidricha zprava se míč odráží od domácího obránce do sítě - 5 : 2!! V 87. jde sám na domácího brankáře Holer, ale brankář na zemi zákrokem „alá Vaclík" zázračně sbírá míč do svých rukavic!! Tak končí zápas výsledkem 5 : 2. Co říci závěrem - respektujeme sílu účastníka Divize, ale většinu branek jsme jim darovali našimi chybami, sami jsme si vypracovali množství příležitostí, ale koncovka zklamala. Premiéru v modrobílém dresu si odbyl Jan Vrabec (Nepolisy), David Fidrich (Rejšice) a nakonec náš dorostenec Adam Nálevka. Všem přejeme hodně štěstí v dalších zápasech. Příští víkend v sobotu zajíždí A - mužstvo do Dolního Bousova a B - tým hostí o den později mužstvo Nemyčevse.

Komentář trenéra Obermajera: Po prvním náročném týdnu přípravy jsme se utkali s divizním týmem. Utkání mělo slušné nasazení z obou stran a splnilo účel. Mně ukázalo nedostatky v taktickém myšlení zejména mladších hráčů a větší míra naivity. Branek jsme mohli vstřelit i více, ale i jejich neproměňovaní patří k fotbalu.

 

11.07.2021 - 21:02:10 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie