SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 5.6. 2. kolo ročník Memoriálu Karla Medlíka: SK Jičín - SK Sobotka 2:0 (0:0)


branky: Machačný, Nálevka - referát ze zápasu

Sestava: Kanaval - Zítka, Ulvr, Kubíček, Fejfar (58. Halász) - Nálevka, Matějka (72. Štěpánek), Buchvald, Kuneš (81. Matějka) - Holer (65. Čeřovský), Machačný

Rozhodčí: Otava Marian, ŽK 2 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 100.

Branky: 55. Machačný /PK/, 74. Nálevka

Ke druhému „soutěžnímu" utkání v rámci Memoriálu jsme na domácím hřišti nastoupili proti Sobotce, jejíž dres obléká velké množství našich bývalých hráčů. Začátek utkání byl oboustranně nepřesný. Ve 12. unikl po pravé straně Holer, Puše ale z úhlu nepřekonal. Ve 14. nebezpečný centr od pravého rohového praporku odvrací Zitka v tísni na roh, po němž předvedl skvělý zákrok Kanaval v domácí brance. Ve 32. střílí z hranice vápna Nálevka, jeho střela se otřela o levou tyč!! Ve 40. po centru do vápna chytá Kanaval nebezpečnou Milerovu hlavičku. Ve 42. řeší vybíhající Kanaval únik soboteckého útočníka „žlutým" zákrokem. Následný TK míří nad branku. V 55. fauluje hostující kapitán Klečal v rohu vápna pronikajícího Holera a následný PK bezpečně proměňuje Machačný a Jičín jde do vedení 1 : 0!! V 69. letí Kocourkův TK vysoko nad. V 74. jsme dobře napadali soboteckou rozehrávku a po několika odrazech se míč dostal k Nálevkovi, který pronikl středem a k pravé tyči podruhé překonává Puše a zvyšuje na 2 : 0!! V 81. kope Sobotka 2 rohové kopy, ale naše obrana komplikaci nepřipustila. V 85. unikl hostující obraně po pravé straně Zitka, ale čerstvý maturant Matějka sám před brankou vysoko přestřelil!! Z následného protiútoku zahrozila i Sobotka. V 90. došlo k pikantní situaci - vybíhající Puš fauluje mimo vápno za ŽK a následuje TK. K tomu se postavil brankář Kanaval a technickou střelou ohrozil Puše. Ten ale slabou střelu chytá, a tak utkání končí naší zaslouženou výhrou, neboť hlavně ve 2. poločase jsme byli aktivnější a proměnili vypracované šance. Příští víkend zajíždíme do Lomnice ke třetímu utkání Memoriálu.

Komentář trenéra Obermajera: Utkání bylo od samého úvodu velmi bojovné a týmy si moc šancí nevypracovali. Při naší jediné šanci trefil Nálevka tyč a samostatný únik Sobotky hasil Kanaval. Ve druhé půli se naše hra o trochu zlepšila, ale k ideálu to mělo daleko. Cením si však bojovnosti našich hráčů jít za vítězstvím. To se povedlo Machačnému z pokutového kopu, který byl nařízen za faul na Holera. Druhou branku přidal Nálevka, když jsme velmi dobře vysoko napadali hru Sobotky. Vítězství je důležité pro psychiku, a lze určitě najít i pozitiva. Za týden se popereme o další v Lomnici.

 

08.06.2021 - 20:16:56 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie