So 22.5. př. utkání mužů: FK Dobrovice - SK Jičín 7:2 (4:0)

branky: Mohamed, Zitka - referát ze zápasu

Sestava: Kanaval (46. Jiřička) - Zitka, Štěpánek, Čeřovský (46. Nasikovský), Fejfar (46. Sajdl) - Kuneš, Buchvald, Matějka (75.Čeřovský), Kubíček (46. Klaban) - Mohamed - Machačný

Branky: 17., 19., 22., 23., 67., 70., 90. - 61. Mohamed, 82. Zitka

Na krásném stadiónku za větrného, ale pěkného počasí, jsme nastoupili po 223 dnech k fotbalovému zápasu. Soupeř hraje rovněž KP Středočeského kraje a v nedohraném ročníku skončil na 9. místě. Ze základní sestavy chybělo větší množství hráčů, a tak dostali šanci hráči B - týmu. Od začátku jsme tahali za kratší konec provazu, soupeř pronikal lehce před naši branku a někdy jen se štěstím jsme odvraceli šance rychlých domácích hráčů. Mezi 17. a 23. jsme po dvou standardkách a dvou rychlých brejcích inkasovali 4 branky. Až do poločasu jsme nic nevymysleli, všude jsme byli pozdě, báli jsme se hrát a domácího brankáře neohrozila ani jedna střela Jičína!!!! Do 2. poločasu jsme přeskupili střed obrany a hra se trochu zlepšila. V 57. Jiřička likviduje brejk domácích. V 59. po úniku Klabana po levé straně střílí Mohamed pouze do levé tyče!! V 61. unikl za obranu Zitka a jeho přihrávku Mohamed proměňuje v naši první branku!! Po našich dvou zbytečných ztrátách v 67. a v 70. minutě zvyšují domácí na 6 : 1!! V 72. jde sám na branku Zitka, jeho slabá střela brankáře neohrozila. V dalších minutách nás svými zákroky drží Jiřička, jednou ho na čáře zastoupil Klaban. V 82. Mohamed přihrál Zitkovi a ten snižuje na 6 : 2. Pak opět „čaruje" Jiřička v jičínské bráně, ale v poslední minutě ani on nezabránil zbytečné brance po brejku po levé straně a tak končí utkání divokým scorem 7 : 2!! Co říci závěrem - první poločas velmi špatný, bez pohybu, chuti hrát, něco vymyslet, někoho obehrát. Druhý poločas se na některé pasáže už dalo koukat, zlepšil se pohyb, aktivita, přišly šance i branky, ale zbytečné chyby se objevovaly stále, v brance nás držel výborným výkonem Jiřička. V týmu měl premiéru hořický hráč Jakub Kuneš(roč. 97), který posílí naše mužstvo v nové sezóně.

Pohled trenéra Obermajera: Konečně! Už jsme se opět po dlouhé pauze dostali k utkání a bylo to hlavně v 1. poločase znát. Chtěli jsme však odstartovat naši činnost, která ale kolidovala s rozlučkou kapitána Ulvra. Utkání nám ukázalo, že nás čeká hodně dřiny a jsme vlastně na začátku. Musíme se do ní vrhnout již na příštím tréninku. Utkání o víkendu v rámci Memoriálu Karla Medlika bude vždy výstupem naši týdenní práce.

24.05.2021 - 06:00:14 || kategorie muži A-zápasy