Ne 4.10. 7. kolo KP mužů: Spartak Police n. M. - SK Jičín 1:0 (0:0)

referát ze zápasu

Sestava: Nechanický - Krykorka (83. Vladeka), Ulvr, Řeháček, Florian - Nálevka, Zezulka (64. Lánský), Buchvald, Zitka - Matějka (75. Haken) - Machačný

Rozhodčí: Trejbal Adam, ŽK 2 :4, ČK 0 : 0, Diváci: 350.

Na výborně připraveném trávníku jsme nastoupili proti jednomu z adeptů na postup, mužstvu Police nad Metují. Od začátku se hrálo oboustranně aktivně. Hned v 1. střílel pod břevno Zitka, brankář ale vyrazil na roh. V následujících minutách kopou domácí několik rohových kopů, ale bez větší šance. Ve 12. po akci domácích středem míří přízemní střela těsně vedle tyče. Obrovskou šanci promarnil ve 23. Matějka, když po přihrávce Machačného střílí ve vápně z otočky do protipohybu brankáře, ten ale se štěstím nohou vyráží na roh, který domácí bez problému odvrátili. Ve 32. vysunul Machačný Zitku, ten ale „bodlem" Vacha v domácí brance nepřekonal a kopeme pouze rohový kop. Až do konce poločasu se hraje oboustranně aktivně, ale stav se již nezměnil a jak ukázal 2. poločas, neproměněné šance nás budou mrzet. V 55. po vymyšleném TK vyráží Nechanický nebezpečnou střelu na roh. V 63. unikal po pravé straně domácí útočník, který po zákroku před vápnem padá do vápna a rozhodčí po chvilce váhání ukazuje na penaltový puntík. Penaltu Klapkovský bezpečně proměnil a dostává domácí do vedení 1 : 0!! V 76. střela Machačného zpoza vápna brankáři domácích moc starostí nenadělala. V 77. pronikal po pravé straně Machačný, jeho střelu ale Vacho včasným vyběhnutím likviduje. V 79. domácí Matějka nebezpečně napřáhl za vápnem, jeho střela ale byla naštěstí zblokovaná!! Střela Buchvalda v 84. z 25m byla snadnou kořistí Vacha. V nervózním závěru střílí Haken ve vápně slabě do rukavic domácího brankáře. Zápas tedy končí naší nejtěsnější porážkou 1 : 0 - potěšující je, že jsme jednomu z nejlépe střílejících mužstev nedovolili vstřelit branku ze hry ale na druhou stranu, když branku nedáme, nemůžeme pomýšlet na body, byť o nařízené penaltě a několika dalších rozhodnutích HR lze polemizovat. Příští týden cestujeme opět ven, tentokrát do krajského města, do Třebše.

Pohled trenéra Obermajera: Myslím si, že na šance jsme vyhráli 3:0. Vím, že se na to ale nehraje. Zaráží mě, že se píská pokutový kop již po souboji před pokutovým území. Budu si muset přečíst pravidla. Pak drobná maličkost. Hráč soupeře se přizná, že šel míč do zázemí od něho, ale rozhodčí nechá rozehrát domácí. Nedivím se pak reakcí funkcionářů typu Tomáše Navrátila. Snad zahájíte nábor, jako to děláte u rozhodčích. Promiňte, ale už je toho na nás moc. Snad nás po mém komentáři necháte dýchat!!! Svůj tým chválím, ale myslím si, že dnes bylo na body.

05.10.2020 - 16:15:14 || kategorie muži A-zápasy