So 26.9. 6. kolo KP mužů: SK Jičín - FK Vysoká n. Labem 4:2 (2:1)

branky: Nálevka 2, Ulvr, Vladeka - referát ze zápasu

Sestava: Nechanický - Krykorka (76. Čeřovský), Ulvr, Zezulka, Sajdl - Nálevka, Lánský (46. Orendáš), Matějka, Vladeka - Machačný, Holer

Rozhodčí: Horský Leonard, ŽK 1 : 3, ČK 0 : 1, Diváci: 50.

Branky: 30. Ulvr, 39. Nálevka, 66. Nálevka, 94. Vladeka - 24. Pražák, 80. Čeřovský (vlastní)

K dalšímu utkání KP jsme nastupovali po porážce v N. Bydžově proti mužstvu Vysoké nad Labem, které se trochu překvapivě pohybuje zatím na chvostu tabulky, ale v minulém kole obrali o body prozatímního lídra z Police nad Metují, takže nás nečekal určitě jednoduchý zápas. Za studeného deštivého počasí jsme se dostali ke střele již ve 4., kdy Holer střílel zpoza vápna do náruče Hůlky. Ve 14. po brejku střílí Matějka nad. Ve 24. se před vápnem dostal k míči Pražák a nečekanou střelou rozvlnil síť za Nechanickým - 0 : 1!! - nepříjemnost hned na začátku!! Ve 21. likviduje TK hostů brankář Nechanický. Ve 30. jsme dobře zahráli rohový kop, po němž se k míči dostal kapitán Ulvr a srovnává na 1 : 1!! Ve 33. jsme v útoku ztratili zbytečně míč a Bláha se řítil do velké šance, ale naše obrana nebezpečí v poslední chvíli zažehnala!! Ve 39. Lánský vyvezl míč, pronikl do vápna a jeho přihrávka našla nehlídaného Nálevku, který strhává vedení na domácí stranu - 2 : 1!! Ve 41. řeší nadějnou šanci Vysoké výborným zákrokem Nechanický. Ve 43. vyráží brankovou střelu Matějky Hůlka v hostující brance. V samém závěru poločasu si v souboji s Prorokem poranil oko Lánský a jak se o přestávce ukázalo, nedovolilo mu pokračovat dále v utkání, nahradil ho Orendáš, který v 52. po rohu hlavičkou netrefil branku. V 61. Nechanický včasným vyběhnutím likviduje šanci Vysoké. V 66. se po našem rohu dostal k míči Nálevka a svoji dnešní druhou brankou zvyšuje na 3 : 1. Důležitost této branky potvrdil další vývoj utkání. V 72. se během dvou minut „vykartoval" nervózní Hašek a „putoval do sprchy". Po cestě ještě stačil ukázat svoji sílu a hrdinství, když „obtiskl" kopačku do dveří kabiny!! Hrát proti deseti neznamená vždy výhodu, to se potvrdilo a v 80., kdy po rohu a následné nepřehledné situaci těsně u naší brány se dle HR poslední dotkl míče Čeřovský a ten končí v síti - vlastenec - 3 : 2!! O napínavý závěr tedy nebude nouze!! V 81. Holerovu šanci vyráží brankář, o minutu později tentýž hráč míří hlavou nad. HR nastavuje 5 minut!! V 93. střílí z 5 m Čeřovský nad branku. Hosté útočí i s brankářem a to se jim nevyplácí v 94., kdy z vlastní poloviny uniká na prázdnou branku Vladeka a ukončuje tak infarktový závěr čtvrtou brankou a utkání tak končí 4 : 2!! Tři důležité body zůstávají doma, ale stály nás hodně práce a když přičteme deštivé počasí, zimu a problémy se sestavou, tak jsou dnešní body opravdu „zlaté"!! Příští týden, pokud to dovolí epidemiologická situace, cestujeme na hřiště prozatímního lídra soutěže do Police nad Metují.

Pohled trenéra Obermajera: Za stálého deště se od začátku utkání hrálo opatrně. Hosté šli do vedení po zaváhání naší středové formace. Naštěstí jsme do poločasu zaslouženě otočili vývoj skóre. Druhý poločas se hrál již svižněji a útoky se střídaly na obou stranách. Dali jsme, jak se později ukázalo, důležitý gól na 3:1. Hosté se však nevzdali a bojovali o vyrovnání. To jsme uhájili a získali cenné tři body. Chválím mužstvo za bojovnost. Personální složení nebylo dnes optimální. Přeji uzdravení Lánymu po nesmyslné reakci Proroka. Výborný výkon rozhodčích.

28.09.2020 - 19:45:29 || kategorie muži A-zápasy