So 12.9. 4. kolo KP mužů: SK Jičín - TJ Jiskra Hořice 6:0 (2:0)

branky: Haken, Holer, Zitka, Fejfar, Machačný, Matějka - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Vladeka, Ulvr, Řeháček, Zitka - Matějka, Lánský (46. Nálevka), Haken (62. Čeřovský), Fejfar (77. Halász) - Machačný (89. Zezulka), Holer (80. Mohamed)

Rozhodčí: Bečvář Lubomír, ŽK 3 : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 150.

Branky: 40. Haken T. (PK), 45. Holer, 47. Fejfar, 72. Zitka, 80. Machačný, 90. Matějka.

K dalšímu utkání KP jsme nastupovali po dobrém výkonu v Libčanech, který byl ale „odměněn" pouze jedním bodem. Hořice naopak v týdnu asi překvapivě právě Libčany vyřadili z Poháru hejtmana KHK, takže se dal čekat zajímavý zápas. Hned v 1. kopeme 2 x roh, ale branku jsme neohrozili. V 5. chybujeme, naštěstí přihrávce do vyložené šance chyběla přesnost. V 6. jsme další špatnou rozehrávkou „namazali" Hořicím do dalšího brejku, Masiar včasným vyběhnutím skvěle nadvakrát šanci likviduje!! V 7. šel Holer po pravé straně sám, ve vápně ale zbytečnou „zasekávačkou" šanci ukončil. Ve 12. opět Holer přihrál dobře postavenému Machačnému, ale ten střílí nad!! V 17. po naší chybě a centru do vápna hostující útoční střílí z 5 - ti metrů, Masiar reflexivně vyráží nad branku. V těchto chvílích nás brankář několikrát podržel a jen díky jemu svítilo na ukazateli stále 0 : 0!! Ve 20. vběhl zleva Zitka do vápna, tam byl faulován (??), ale HR zůstal v klidu. Ve 34. likviduje Masiar TK Hořic z 20 m. Ve 37. je po našem rohu podražen ve vápně kapitán Ulvr a následuje PK. K němu se postavil Machačný, ale brankáře Krejčího nepřekonal - škoda!! Ve 38. se po levé straně dostal do šance Zitka, ale nedal. Ve 40. je ve vápně faulován Holer a následuje druhý PK během 3 minut!! Míč si postavil Haken a dostává Jičín do vedení 1 : 0!! Ve 45. vystihl Lánský rozehrávku hostů, přihrál Holerovi a ten střelou do „šibenice" zvyšuje stav na poločasových 2 : 0!! Skvělý závěr 1. poločasu!! Do 2. poločasu chceme vstoupit obezřetně a pojistit vedení. To se stává již ve 47., když Machačný po pravém křídle obešel několik hráčů a na jeho přízemní přihrávku na zadní tyč si naběhl Fejfar a ve skluzu „dotlačil" míč do sítě - 3 : 0 - fantastický vstup do 2. poločasu!! V těchto chvílích přebíráme otěže zápasu do vlastních rukou. Soupeř se sice nevzdává, ale rezignace je patrná. V 65. střílí z dálky nad hostující Kněžourek. V 72. po slalomu Zitky následuje jeho střela, kterou vybíhající Krejčí levou rukou vyráží tak nešťastně, že končí v síti - 4 : 0!! V 75. po TK hostí z 25 m zachránilo Masiarovi čisté konto břevno jeho branky. V těchto chvílích je na hřišti už jenom jedno mužstvo, a to domácí. V 80. přihrál Halász Machačnému a ten zvyšuje na 5 : 0!! V poslední minutě předvedl nevídaný sprint po levé straně Zitka, utekl obránci, přihrál do vápna nabíhajícímu Matějkovi, který měl snadnou práci s uklizením balónu pošesté do Hořické branky - 6 : 0!! Tak zápas končí naším jednoznačným vítězstvím, které se ale nerodilo tak jasně, prvních 15 minut nás podržel Masiar a až v závěru 1. poločasu se nám podařilo vstřelit branky a ve druhém jsme výkon potvrdili dalšími brankami. Dobrý výkon předvedla i trojice rozhodčích. Pohled na tabulku je pro nás velmi příjemný, ale musíme dál zodpovědně pracovat, žádný soupeř se neporazí sám a už v neděli nás čeká v N. Bydžově místní RMSK, který se netají postupovými ambicemi!!

Pohled trenéra Obermajera: Úvod utkání nám nevyšel a vynikající Mäsiar nás podržel. Po dvou brankách do poločasu jsme se uklidnili a utkání dovedli do až velmi krutého výsledku pro hosty. Kvalitnější hře nepřispěla kvalita našeho hřiště. Chválím brankáře Masiara a celé mužstvo. Za týden nás čeká těžší oříšek.

13.09.2020 - 21:20:05 || kategorie muži A-zápasy