SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 22.8. 1. kolo KP mužů: TJ Červený Kostelec - SK Jičín 1:6 (0:4)


branky: Matějka 2, Machačný 2, Lánský, Holer - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Krykorka, Ulvr, Zezulka, Sajdl - Matějka (74. Vladeka), Lánský (78. Čeřovský), Haken, Fejfar (58. Zitka) - Holer (69. Mohamed) - Machačný

Rozhodčí: Martínek Lukáš, ŽK 2 : 3, ČK 1 : 0, Diváci: 106.

Branky: 51.Hundák-8.Lánský, 23. Holer, 36.+64. Matějka, 37.+70. Machačný

Po překvapivé výhře v zápase s největším favoritem soutěže Olympií HK jsme cestovali do Červeného Kostelce. Měli jsme trochu obavy, co udělá s mužstvem předešlá výhra. Obě mužstva začala obezřetně. V 8. kopeme roh zprava, míč se dostává do vápna na nohu Lánského a ten z voleje posílá míč k pravé tyči do sítě - 0 : 1 - skvělý začátek!! V 17. střílí Lánský těsně vedle. V 17. zahrozili po pravé straně i domácí, střela z úhlu branku míjí. Ve 23. se Holer protáhl mezi stopery, obešel brankáře a z úhlu zvyšuje na 0 : 2!! Ve 26. po rohu domácích vytlačuje Mesiar střelu k tyči na roh!! Ve 36. jsme rychle rozehráli TK na Matějku a ten po pravé straně unikl a zvyšuje už na 0 : 3!! Jsme při chuti, s domácími to určitě „zacvičilo" a toho využívá o minutu později Machačný a zvyšuje na 0 : 4!! Ve 39. chytá nebezpečnou střelu Masiar. Ve 45. po zbytečném faulu a následném PK mají domácí možnost vsítit „branku do šatny", ale střela končí na levé tyči, a tak jdeme do šaten s čistím štítem. Do 2. poločasu jdeme soustředěně, víme, že to domácí ještě zkusí. To se na úvod částečně potvrzuje, po nešťastné teči jičínské obrany končí míč v rohu naší branky a domácí snižují v 51. na 1 : 4. V těchto chvílích jsme trochu vypadli ze hry, to ale ukončila ČK domácího Kováčika v 59.. V 61. Lánský vypíchl míč obraně, šel sám, jeho gólovou přihrávku ale Machačný neproměnil!! V 64. napřáhl ze 23m Matějka a jeho střela končí v pravé „šibenici" - 1 : 5!! V těchto chvílích bylo o výsledku rozhodnuto, domácí hrají vzadu na 3 obránce, a to nám dává prostor na brejky. V 64. akce Matějka - Holer - Machačný končí střelou posledně jmenovaného ze 2m nad prázdnou branku. V 70. vysunul Matějka Machačného a ten se tentokrát nemýlil - 1 : 6!! Od této chvíle je na hřišti pouze jedno mužstvo, do konce utkání se hraje prakticky jen na domácí polovině, 100% šance Matějky, Mohameda, a několikrát Čeřovského zůtávají nevyužité, a tak odjíždíme po jasné výhře se 3 cennými body. Máme po dvou zápasech 6 bodů, což nečekal asi ani ten největší optimista!!!! Ale v sobotu nás doma čeká další utkání, tentokrát se Slávií HK. Pokud podáme výkon jako v tomto utkání, můžeme opět pomýšlet na další body!!

Pohled trenéra Obermajera: Odjížděli jsme s velkou pokorou. Já moc dobře věděl, že nás nečeká nic lehkého. Úvod byl velmi opatrný. Pak jsme se dostali do vedení a vše se odehrávalo dle našich not. Výhry si vážíme, ale nepřeceňujeme ji. Chválím týmový výkon. Nedělám to často, ale super výkon podali i rozhodčí.

 

23.08.2020 - 20:48:27 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie