So 15.8. 15. kolo KP mužů: SK Jičín - FC OLYMPIA HK 1901 1:0 (0:0)

branka: Fejfar - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Krykorka, Ulvr, Zezulka, Zítka - Matějka, Lánský (81. Čeřovský), Haken, Fejfar - Mohamed (46. Holer) - Machačný (88. Sajdl)

Rozhodčí: Nymsa Jakub, ŽK 2 : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 150.

Branka: 61. Fejfar Aleš

K prvnímu podzimnímu utkání jsme nastoupili za úmorného vedra proti FC Olympia HK. Soupeř posílil o hráče z vyšších soutěží a netají se ambicemi postoupit do vyšší soutěže. Věděli jsme, že můžeme konkurovat pouze velkou bojovností a výkonem na hranici svých možností. Utkání začalo oboustranně aktivně, hosté zahrozili v 10. po rohu, ale bez ohrožení branky. Ve 13. to bylo po dalším rohu již nebezpečnější, hlavičku hostujícího útočníka výborně zneškodnil Masiar!! Hosté byli dál aktivnější, ale bez vážnějšího ohrožení domácí branky. Ve 21. se po akci Mohameda a Machačného objevil v šanci Fejfar, ale z úhlu sám na brankáře střílí těsně vedle bližší tyče!! Ve 37. po závaru v našem pokutovém území odkopává v malém vápně těsně před nabíhajícím útočníkem Zezulka!! Ve 42. míří střela hostů jen těsně nad branku. 1. poločas končí opět střelou hostů nad naši branku. Ve 48. je zde další šance hostů, Machačný v poslední chvíli odkopává před brankou na roh, z něhož míří hlavička vedle branky. V 54. se dostal po levé straně až k lajně Zitka, jeho střelu - přihrávku Lindr na zemi rukavicemi tečuje a míč před prázdnou brankou odkopává obrana Olympie do bezpečí!! V 60. chybujeme ve středu obrany, nebezpečný kontr hostů odvracíme. Z následného našeho brejku se dostává na vápně k míči Matějka, do leva vysouvá nabíhajícího Fejfara a ten k obrovské radosti Jičína prostřelil v 61. Lindra a dostává Jičín do vedení 1 : 0!!!! V 67. nadějně unikal Lánský, bohužel přihrávku na volného spoluhráče zblokovala obrana. V 70. dalekonosný oblouček pozlobil Masiara, který ho vytěsnil těsně nad břevno na následuje rohový kop. V 75. po akci Fejfar - Zitka střílí posledně jmenovaný na vzdálenější tyč, ale střela Lindrovi moc práce nepřidělala!! Hosté ještě víc přidávají na obrátkách, po rohu v 76. končí hlavička těsně vedle. V 83. se před Masiarem zjevil sám Kocourek, Masiar výborným zákrokem odvrací na roh. Čas jako by se v těchto chvílích zastavil. Domácí mužstvo soustředěně brání, viditelně nervózní a podráždění hosté se snaží vstřelit branku, ale ani 4 minuty nastavení jim nestačily, a tak se ozývá konečný hvizd HR, který odstartoval obrovskou radost v domácím týmu a zmar a zklamání v týmu hostů!!! Máme tak 3 body z utkání, kdy by na vítězství asi vsadil málokdo!!! Mužstvo podalo výkon na hranici svých možností, vyvarovalo se chyb v obraně a nezměrnou bojovností dosáhlo asi největšího překvapení úvodního kola KP!! Ale již příští víkend je před námi další těžké utkání v Č. Kostelci, kde můžeme uspět pouze výkonem, jako dnes!!!

Pohled trenéra Obermajera: Před utkáním jsem přemýšlel, jak hráče motivovat, aby se nezalekli soupeře. Respekt jsme, myslím si, měli 30 minut. Zlobili jsme rychlými útoky. Podržel nás i brankář a my trpělivě čekali na šanci. Ta přišla a Fejfar ji využil. Jsem pyšný na svůj tým, ale doufám, že nám výhra neuškodí.

16.08.2020 - 21:58:07 || kategorie muži A-zápasy