SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 7.3. UMT Jičín 16. kolo KP mužů: SK Jičín - RMSK Cidlina 2:3 (0:1)


branky: Buchvald, Florián - referát ze zápasu

Sestava: Strýhal - Florian, Ulvr, Buchvald, Krykorka (83. Halász) - Zítka, Lánský, Zezulka, Fejfar (46. Nálevka) - Holer, Vladeka

Rozhodčí: Šedivý Michal, ŽK 2 (+2 po utkání) : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 105.

Branky: 68. Buchvald, 86. Florián - 39. Roubal, 51. Holec, 80. Voňka

K prvnímu jarnímu utkání jsme nastoupili bez zraněného Vojty Matějky, ale s posilami Jakubem Lánským a Matějem Zitkou. Za větrného, chladného deštivého počasí jsme začali dobře, hned ve 3. po akci Zitky zprava kopeme roh a hlavička Buchvalda je těsně minula pravou tyč. Poté převzali hosté iniciativu a několikrát ohrozili naši branku. V 16. po akci Vladeka - Florián hlavičkuje v těžké pozici slabě Holer. V 19. unikl po pravé straně Vladeka, trefil pouze Lehkého v brance RMSK. Ve 24. pronikl mezi dvěma obránci opět Vladeka, trefil ale náruč Lehkého!! Do třetice ve 30. míjí Vladekova křížná střela pravý horní roh hostující branky. Ve 34. zahrozili hosté, ale střela ze 12m končí nad Strýhalovou brankou. Ve 39. rychlá akce Cidliny po pravé straně končí přihrávkou na vzdálenější tyč, kde neměl Roubal problém dopravit míč k tyči do sítě 0 : 1!! Do 2. poločasu jdeme s cílem srovnat scóre. Tato snaha je narušena akcí hostí v 51. po levé straně, po níž končí střela Holce u vzdálenější tyče v síti 0 : 2. V 61. a v 62. se po levé straně dostal do šance Vladeka, ale bez brankového zakončení. Jičín se nevzdává, zdá se, že fyzicky začínáme hosty přehrávat. Odměna přišla v 68., kdy si na roh Zezulky naskočil Pavel Buchvald a střílí kontaktní branku 1 : 2!! Jičín to ještě víc „nakoplo", střela Zezulky v 71. jen těsně míjí levý horní roh hostující branky. V 73. si na TK Zezulky naskočil na vzdálenější tyči kapitán Ulvr, brankáře ale nepřekonal. V 75. provedl „slalom" mezi čtyřmi obránci Lánský, z úhlu ale vůbec netrefil branku!! Pravidlo nedáš - dostaneš se naplnilo v 80., kdy hosté po naší zbytečné ztrátě střílí Voňkou 3 branku a odskakují opět na rozdíl dvou branek 1 : 3. Bohužel třetímu gólu předcházel jasný faul,,který viděl snad každý v Jičíně, jen ne rozhodčí Šedivý!! Ani to houževnatě bojující domácí nezlomilo. V 83. ještě střela Nálevky z vápna branku jen těsně minula, ale v 86. po rohu Halásze zprava dotlačil míč k levé tyči do sítě Florián (?vlastňák?) a snižuje na 2 : 3. Více ale už domácí nestihli a tak odchází v prvním zápase poraženi, ale minimálně za 2. poločas se rozhodně stydět nemusí, musíme brát na zřetel fakt, že soupeřem nám bylo 2 mužstvo tabulky s postupovými ambicemi, které na podzim okusilo pouze 1 porážku v Kratonohách. Pokud budeme předvádět výkony z 2. poločasu a zlepšíme finální řešení útočných akcí, body se určitě dostaví. K dalšímu zápasu cestujeme v sobotu ráno do krajského města na hřiště FC Slavia HK.

Komentář trenéra Obermajera: Dnes jsme měli získat minimálně bod. Byli jsme, troufnu si tvrdit, hlavně ve druhé půli lepším týmem. V koncovce jsme ale selhali. Budeme bojovat a z nastolené cesty uhýbat nebudeme. Týmu věříme.

 

08.03.2020 - 10:10:36 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie