So 16.11. 15. kolo KP mužů: SK Jičín - FK Kratonohy/FC Olympia HK 3:1 (2:0)

branky: Obermajer, Ulvr, Vladeka - referát ze zápasu

Sestava: Strýhal - Florian, Řeháček (85. Štěpánek), Ulvr, Halász (76. Čeřovský) - Sajdl, Zezulka, Buchvald, Vladeka - Matějka - Obermajer (57. Holer)

Rozhodčí: Janeček Štěpán ŽK 0 : 4, ČK 0 : 0, Diváci: 100.

Branky: 25. Obermajer, 43. Ulvr (PK), 68. Vladeka - 69. Přibyl

K dnešnímu utkání za krásného počasí na UMT jsme přivítali 3. mužstvo tabulky, jehož dres oblékají velmi zkušení hráči, např. Filip Klapka, bývalý hráč ligového Hradce Králové. Věděli jsme, že můžeme uspět bojovným aktivním výkonem celého mužstva. Prvních 15 minut se hrál oboustranně aktivní fotbal bez větší šance. Ve 20. se slabou střelu Kabeláče neměl Strýhal problém. Ve 23. přihrál Klapka do vápna Kocourkovi, toho ale naštěstí pro nás zradil „první dotek" a bylo po šanci!! Dobře jsme napadali hosty při rozehrávce a to se vyplatilo ve 25., kdy se po závaru před brankou dostal míč na vápno, kde stál připravený Obermajer a jeho střela dostává Jičín do vedení 1 : 0!! Vzápětí po rozehrávce je v úniku po pravé straně Sajdl a sám před Linhartem střílí pouze do brankáře - velká škoda!! Hosté dále hrozí, hlavně středoví Klapka a Kabeláč jsou neustálou hrozbou pro naši branku. Ve 32. se vedení hostů rozhodlo k málo vídané věci - vystřídali hned 3 hráče najednou!! Ve 34. se do vápna natlačil po levé straně Vladeka, jeho střelu ale Linhart zneškodnil. Ve 43. jde do souboje s obráncem a brankářem ve vápně Vladeka, je sražen a rozhodčí Janeček ukazuje na značku PK!! V tento důležitý okamžik na sebe bere odpovědnost kapitán Ulvr a zvyšuje na 2 : 0!! Tímto výsledkem končí i 1. poločas. Hosté začali 2. poločas se snahou o vstřelení branky. V 54. končí jejich tečovaná střela těsně vedle tyče. V 59. Matějka přihrává vlevo na Vladeku, jeho střela razítkuje levou tyč!! V 68. pronikl po levé straně dnes aktivní Vladeka přes obránce a propálil Linharta mezi nohami na 3 : 0!! O minutu později po akci po pravé straně se ve vápně dostal k míči kapitán Přibyl a snižuje na 3 : 1!! Drama je na světě, zkušení hosté cítí šanci, jsou lepší. dobře kombinují. V 73. hlavičkuje po centru Floriana Holer vedle levé tyče. V 79. nebezpečný centr hostí do vápna odvrací v poslední chvíli Řeháček na roh. V 82. končí TK Klapky vedle Strýhalovy branky. V 88. přihrál ve vápně Matějka Ulvrovi, ten však v dobré pozici netrefuje míč tak, jak si představoval!! V poslední minutě ho napodobil ve stejné situaci střídající Štěpánek. Utkání končí a Jičín může slavit - 3 body s třetím mužstvem tabulky jsou velký úspěch a konečných podzimních 18 bodů je vzhledem k hráčské situaci asi víc, než to vypadalo po 5. kole, kdy jsme byli bez bodu.

Komentář trenéra Obermajera: Porušil jsem slib - do utkání jsem nastoupil. To, jestli to byla kravina, řešit nehodlám. Nastoupili jsme proti silnému týmu, který celé utkání lépe kombinoval a měl převahu. My využili maximálně zaváhání v obraně hostí. Tři body jsou pro nás neskutečně cenné. Moc si vážím přístupu kolegy Martina Moníka a omlouvám se Filipu Klapkovi - on bude vědět. Dnes chválím tým za soudržnost a týmovost. Bez těchto prvků bychom určitě nebodovali!!

17.11.2019 - 19:04:08 || kategorie muži A-zápasy