So 9.11. 14. kolo KP mužů: FK Kostelec n. O. - SK Jičín 4:1 (1:1)

branka: Vladeka - referát ze zápasu

Sestava: Masiar - Florian, Ulvr, Zezulka, Krykorka (54. Štěpánek) - Vladeka, Buchvald, Matějka, Mohamed Dahsan Mohamed Shehata (46. Čeřovský) - Sajdl, Holer (85. Svorník)

Rozhodčí: Pešava Otakar ŽK 1 : 2, ČK 0 : 0, Diváci: 85.

Branky: 38.Cvejn J., 60.Cvejn D., 64.Řehák/PK/, 87.Plocek - 35. Vladeka

K dnešnímu utkání jsme cestovali bez Nálevky, Řeháčka a nakonec i bez brankáře Strýhala, kterého nepustila do branky bolavá záda. Soupeř se nacházel v tabulce za námi a tak jsme doufali ve vyrovnaný zápas. Na promáčeném trávníku na hranici regulérnosti hned ve 2. TK Jičína proletěl vápno, aniž by ho někdo zachytil. V 6. vyráží Masiar nebezpečnou střelu z vápna na roh. V 8. po centru Sajdla hlavičkuje domácí obránce v tísni na roh. Těžký terén znemožňuje kombinaci, míč se nepředvídatelně zastavuje v kalužích vody. V 18. chytá Masiar po TK domácích nebezpečnou hlavičku. O chvíli později střela Floriana z vápna jen těsně míjí pravou tyč Matuškovy branky. Ve 35. potáhl míč po levé straně Sajdl, přihrál před vápno Matějkovi, ten posunul doprava na nabíhajícího Vladeku a ten z poměrně velkého úhlu střelou na vzdálenější tyč dostává Jičín do vedení 0 : 1!! Ve 36. pronikl do vápna Matějka. ale obrana mu míč ukopla v poslední chvíli!! Ve 38. se na rohu našeho velkého vápna dostal k míči domácí Cvejn J. a střelou na bližší „vingl" nedal Masiarovi šanci a srovnává na 1 : 1. Ve 48. se po rohu dostal míč v malém vápně k Ulvrovi, ten ho vrátil před branku, kde ho domácí obrana se štěstím odkopává. Naše aktivní bojovná hra z 1. poločasu se pomalu rozpadá a soupeř nás na stále rozbahněnějším trávníku začíná přehrávat. V 51. po rohu domácích vyráží hlavičku Masiar na tyč a odražený míč z lajny odkopává jičínská obrana do bezpečí. V těchto chvílích nás domácí zamkli na dlouhé minuty na naší polovině. Toto období končí rohem, po kterém domácí Cvejn D. v 60. hlavičkou k levé tyči dostává domácí tým do vedení 1 : 2. V těchto chvílích jsme úplně přestali hrát a důsledkem toho je v 64. PK, když Masiar fauluje unikajícího domácího hráče. Řeháček nabídnutou výhodu využívá a zvyšuje na 1 : 3. Domácí na těžkém terénu lépe kombinují a dostávají se do šancí. Obraz hry nezměnily ani tři naše střídání a přeskupení sestavy. I přesto si vytváříme šance, ale Holer, Matějka a Vladeka branku výrazně neohrozili. V závěru pečetili v 87. domácí brankou Plocka svoje vítězství na 1 : 4. Dnešní výkon, především ve 2. poločase, si hráči za rámeček nedají. Výkon a nasazení ve 2. poločase byl pod úrovní Krajského přeboru a někteří se musí zamyslet nad svým výkonem a přístupem. V poslední utkání podzimu hostíme v sobotu na domácím hřišti celek FK Kratonohy - FC Olympia HK.

Komentář trenéra Obermajera: Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu. V první půli jsme byli bojovnější a šli po pěkné akci do vedení. To nám však dlouho nevydrželo. Druhou půli jsme opustili od hry z půle první a byli horším týmem. Domácí šli více za vítězstvím a utkání rozhodli. Jsem zklamán přístupem mužstva ve druhé půli. Hráči si neuvědomují, jakou soutěž mají možnost hrát.

10.11.2019 - 20:41:00 || kategorie muži A-zápasy