So 2.11. 13. kolo KP mužů: SK Jičín - TJ Červený Kostelec 5:1 (4:0)

branky: Matějka 3, Buchvald, Nálevka - referát ze zápasu

Sestava: Strýhal - Florian, Řeháček, Ulvr, Krykorka ((46. Fejfar (55. Čeřovský)) - Vladeka (46. Sajdl), Zezulka, Nálevka, Buchvald (80. Štěpánek) - Holer (75. Mohamed Dahsan Mohamed Shehata), Matějka

Rozhodčí: Šiling Karel ŽK 0 : 2, ČK 0 : 0, Diváci: 25.

Branky: 6.,21.,64. Matějka, 12. Buchvald, 39. Nálevka - 66. Tipelt

K dnešnímu utkání za slabého deště na umělé trávě jsme nastoupili asi v nejsilnějším složení, kterým momentálně disponujeme. Soupeř je v tabulce za námi a tak domácí prostředí „velelo" povinnost i nutnost bodového zisku. Začátek se nám povedl výborně, hned v 6. zatáhl po pravé straně míč Florián, našel ve vápně Matějku a ten z hranice vápna střelou na vzdálenější tyč otevírá skóre zápasu - 1 : 0!! Ve 12. opět centruje Florián a Buchvald hlavou do protipohybu brankáře zvyšuje na 2 : 0 - parádní začátek!! V 17. střílí z velkého úhlu do brankáře Matějka. Ve 22. zatáhl po pravé straně míč Holer, našel ve vápně Matějku, ten se otočkou uvolnil a k bližší tyči zvyšuje již na 3 : 0!! V těchto chvílích máme otěže utkání pevně v rukou. Ve 30. končí Buchvaldův oblouček těsně vedle pravého rohu hostující branky. Ve 35. zahrozili i hosté, centr do vápna odvrací v tísni na roh Krykorka. Podobně likviduje šanci hostí ve 38. kapitán Ulvr. Ve 39. prošel po pravé straně přes dva obránce Nálevka a jeho slabá střela prošla houštinou těl a skončila u zadní tyčky v brance - 4 : 0!! V poslední minutě se za obranou objevil opět Nálevka, jeho pokus o oblouček skončil v rukavicích Středy. Do 2. poločasu hráči pod dojmem jasného vedení „ubrali" plyn a již jsme si nevytvářeli takový tlak a šance, jako v 1. poločase. V 51. vyráží nejistý Středa dvě naše střely. V 64. se povedl „lob" Vojtovi Matějkovi, kterým zvýšil na 5 : 0 a dokonal svůj dnešní hattrick!! V 66. si na přihrávku do našeho vápna naběhl Tipelt a prudkou střelou z 10 m sebral Strýhalovi šanci na první nulu v jičínském dresu!! V 69. nařídil HR penaltu, kterou ale Holer nedal. V 79. vystihl Sajdl nepřesnou rozehrávku hostí, jeho následný centr posílá Nálevka hlavou vedle. Zápas tak končí naší jednoznačnou výhrou, a tak si připisujeme páté vítězství, kterým odskakujeme na 13. místo mužstvům za námi a zůstáváme v těsném kontaktu s mužstvy středu tabulky.

Komentář trenéra Obermajera: První poločas jsme sehráli velmi dobře a utkáni rozhodli. Poločas druhý byl již z naší strany slabší. Pro nás velmi důležité body, ale určitě bychom ještě nějaké do konce podzimu rádi přidali.

03.11.2019 - 21:04:35 || kategorie muži A-zápasy