So 5.10. 9. kolo KP mužů: SK Jičín - FC Spartak Rychnov n. K. 3:2 (2:0)

branky: Ulvr, Matějka, Nálevka - referát ze zápasu

Sestava: Strýhal - Florian, Ulvr, Řeháček, Krykorka - Nálevka, Zezulka, Buchvald, Vladeka (80. Sajdl) - Kanaval (89. Halász), Matějka (90. Mohamed Dahsan Mohamed Shehata)

Rozhodčí: Trejbal Adam, ŽK 0 : 4, ČK 0 : 0, Diváci: 80.

Branky: 22. Ulvr/PK/, 45. Matějka, 55. Nálevka - 47., 75.

Za chladného počasí a stálého deště jsme dnes chtěli navázat na bodový zisk z minulého zápasu v Dobrušce. V 8. se protáhl kolem dvou obránců po pravé straně Matějka, jeho střelu z dobré pozice vyráží brankář na roh, po němž hlavičkuje Zezulka, ale brankář jeho střelu vyráží. Ve 12. střílí z hranice vápna Vladeka nad!! Ve 13. jde sám na brankáře Matějka, ale ani z následné dorážky brankáře překonat nedokázal. V 16. zahrozili i hosté, centr zprava odvrací Ulvr na roh. Ve 20. se za našimi obránci dostal k míči nabíhající Jedlinský a jeho pohotová střela jenom těsně minula levou tyč Strýhalovy branky. Ve 22. se v rohu vápna uvolňoval Vladeka, byl faulován a kapitán Ulvr z následné penalty dostává Jičín do vedení 1 : 0 - výborný začátek!! Ve 32. po rohu střílí hlavou Řeháček a obránce na brankové čáře zabránil cestě míče do sítě - škoda!! Z následného brejku se do velké šance dostali i hosté a jen díky výbornému zákroku Strýhala se nemění stav zápasu!! Ve 36. končí střela hostí na břevně jičínské branky. Ve 40. střílí po akci zleva Vladeka, jeho střelu likviduje s problémy brankář hostí. Z následného brejku Rychnova likviduje nebezpečnou střelu nadvakrát s problémy Strýhal!! Když už to vypadalo na odchod do kabin za stavu 1 : 0, střílí důležitou druhou branku „do šatny" Vojta Matějka - 2 : 0. Do 2. poločasu se nám vstup vůbec nevydařil a již ve 47. po naší zbytečné ztrátě střílí Jedlinský po akci zprava kontaktní branku na 2 : 1. O 2 minuty později končí hlavička opět Jedlinského těsně vedle branky Jičína. V 55. pronikl po levé straně Vojta Matějka, předložil míč nabíhajícímu Nálevkovi, který zvyšuje opět na rozdíl dvou branek - 3 : 1!! Stálý déšť ztěžuje oběma mužstvům kombinaci. V 71. Strýhal na zemi likviduje velkou šanci Rychnova. V 75. jsme neubránili ve vápně Brandejse a ten po centru zprava opět snižuje na rozdíl jediné branky a začíná těžká závěrečná čtvrthodina, tak jako před týdnem v Dobrušce. V 77. „lízla" střela hostí břevno Strýhalovy branky. O minutu později opět Strýhal vyráží střelu z 22m na roh!! Hosté nás tlačí do našeho vápna a hrozí hlavně po stranách. V 86. míjí střela z hranice vápna jen těsně levou tyčku jičínské branky. V 92. míří další nebezpečná střela opět jen těsně vedle. Zápas nakonec končí 3 : 2 a všichni domácí si oddechli!! Získáváme další důležité 3 body, dnes to bylo hlavně o bojovnosti a nasazení na mokrém trávníku. Opět jsme se nevyvarovali zbytečných ztrát míče, po nichž padly obě branky, ale naše 3 vstřelené branky nakonec na těsné vítězství stačily!!!!

Komentář trenéra Obermajera: Za deštivého chladného počasí jsme odehráli slušný první poločas a zaslouženě vedli. Ve druhém jsme dvakrát soupeře nechali snížit na rozdíl jedné branky a strachovali se o vítězství. To jsme pomoci bojovnosti a skvělých zákroků Standy Strýhala nakonec získali. Chválím tým za bojovnost.

06.10.2019 - 20:31:43 || kategorie muži A-zápasy