So 28.9. 8. kolo KP mužů: SK Dobruška - SK Jičín 1:2 (0:1)

branky: Buchvald, Zezulka - referát ze zápasu

Sestava: Strýhal - Florian, Ulvr, Zezulka, Krykorka - Sajdl, Buchvald, Nálevka, Vladeka - Kanaval, Matějka

Rozhodčí: Podhajský Patrik, ŽK 1 : 4, ČK 0 : 0, Diváci: 105

Branky: 65. /PK/ - 32. Buchvald, 58. Zezulka

Dnes jsme cestovali na hřiště soupeře, který je spolu s námi na konci tabulky, takže důležitost tohoto zápasu byla daná. Tři body by nás posunuly výš, porážka by nás oddělila na posledním místě od dalších mužstev. Při rozcvičování obou mužstev se snesl na již podmáčený trávník prudký déšť, a tak se čekalo 20 minut a nakonec se za sluníčka začalo hrát. Ve 4. byl pravděpodobně podražen při dorážce ve vápně Kanaval, ale píšťalka HR nereagovala. V 7. na druhé straně po zbytečném rohu končí míč v naší brance, naštěstí praporek asistenta signalizoval ofsajd!! V 10. po dlouhém autu střílíme podél domácí branky. Podmáčené hřiště ztěžuje kombinaci a ovládání míče všem hráčům. Každá standardka a roh domácích jsou velkou hrozbou pro naši obranu. Ve 20. vystihl Matějka nepřesnou rozehrávku domácích, střela byla ale nepovedená!! Ve 29. po TK domácích vyráží Strýhal míč před sebe, trefuje ale domácího hráče a od něj míří míč do branky, ale Florian v poslední chvíli odkopává vedle tyče do autu!! V 32. se 2m před vápnem dostal k míči Buchvald a jeho střela končí v levé šibenici domácí branky - 0 : 1!! Určitě zasloužená branka. Do konce poločasu se do šance ještě dostal ve 42. Matějka, ale bez brankového efektu. Do 2. poločasu jsme nevstoupili herně dobře. Hned ve 47. končí brejk domácích střelou z 20-ti metrů nad branku. I přesto střílíme v 58. druhou branku, když se na hranici vápna dostal k míči Zezulka a propálil vše, co mu stálo v cestě - 0 : 2!! Po této brance paradoxně přebírají iniciativu domácí a zle nám zatápějí. Velkou hrubku v naší rozehrávce v 65. řeší zákrokem na zemi Strýhal a následuje penalta. Tu domácí Čopík bezpečně proměňuje a začíná půlhodinové drama!! Nedaří se nám držet míč, v klidu si přihrát, řešení některých situací bylo „neskutečné". To byla voda na mlýn domácích, kteří šli za vyrovnáním. Hlavně střídající Čopík dělal ve středu největší problémy a domácí vedli většinu akcí před něho. Akce se střídají na obou stranách, ty domácí jsou nebezpečnější. Ve 87. vyráží Strýhal nebezpečnou střelu. V 89. jdeme do přečíslení, brankář Pěnička byl hodně z branky a Vladeka nepochopitelně velkým obloukem míjí prázdnou branku. I přes nastavené 2 minuty HR končí zápas a získáváme nakonec 3 velmi cenné body. Je ale na čem pracovat, zvlášť 2. poločas se nám vůbec nepovedl, nechali jsme domácím střed hřiště, všechny jejich standardky byly nebezpečné!! V dalším zápase hostíme na Městském stadionu v sobotu mužstvo FC Spartak Rychnov nad Kněžnou.

Komentář trenéra Obermajera: Dnešní utkání mělo dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme byli aktivnější díky jednoduchým akcím po stranách. Chyběla nám však přesnost ve finální fázi. Vedení jsme si zasloužili. Druhá půle nám nevyšla a můžeme si oddechnout, že máme všechny body. Dnes si neskutečně vážím svých opor, ze týmu pomohli i se zdravotními potížemi!!!

05.10.2019 - 08:50:35 || kategorie muži A-zápasy