So 14.9. 6. kolo KP mužů: SK Jičín - TJ Jiskra Hořice 5:3 (3:2)

branky: Nálevka 3, Ulvr, Vladeka - referát ze zápasu

Sestava: Strýhal - Florian, Ulvr, Řeháček, Krykorka - Vladeka (81. Čeřovský D.), Zezulka, Buchvald, Nálevka - Kanaval (87. Sajdl), Matějka (89. Louda)

Rozhodčí: Bačo Ondřej, ŽK 3: 1, ČK 0: 0, Diváci: 100. Branky: 21., 31., 56., Nálevka, 34. Ulvr /PK/, 66. Vladeka - 11., 15., 77./PK/

Za pěkného slunečného počasí jsme v dnešním utkání chtěli konečně bodovat a zapomenout na utkání v Libčanech. Nastoupili jsme asi v nejsilnějším možném složení. V 7. střílí z 18m Nálevka, jeho zblokovanou střelu brankář chytá. V 11. kopou Hořice zprava roh a nehlídaný Palm na zadní tyči pohodlně dostává hosty do vedení 0 : 1!! Než se hráči stačili vzpamatovat, přišel další „úder" - centr za obranu na pravou stranu proměňuje ve druhou branku hostující Pečenka a zvyšuje na 0 : 2!! To už začalo připomínat předešlé zápasy, ale naději na zvrat vykřesal Nálevka, který proměnil Strýhalův výkop za obranu a snižuje na 1 : 2!! O dvě minuty později se proháčkoval hostující obranou Matějka, ale jeho střela s tečí končí na boční síti!! Zatlačili jsme Hořice na jejich polovinu a ve 31. vyrovnává střelou z vápna opět Nálevka na 2 : 2 -parádní obrat. Naši hráči si začínají věřit a hned ve 34. pronikl dnes výborný Nálevka do vápna, kde ho obrana zastavila faulem a kopeme PK!! K němu se staví kapitán Ulvr a strhává vedení na stranu Jičína na 3 : 2!! Ve 39. zahrozili hosté, střela z dobré pozice mířila naštěstí nad branku. Tak končí 1. poločas. Do 2. poločasu jdeme s cílem pojistit náskok a utkání už „nepustit"!! V 53. končí po brejku střela hostí na boční síti. V 56. završuje svůj hattrick dnešní „muž zápasu" Kuba Nálevka a zvyšuje na 4 : 2!! O minutu později končí přízemní střela Matějky na levé tyči Krejčího branky!! Hráči dřou, bojují, vidí blížící se možnou výhru, ale zdaleka není konec. V 66. se dostal ke střele Vladeka a zvýšil již na 5 : 2!! Hosté jsou chvíli „opaření", ale po pár minutách se vrhají do boje a hrozí hlavně centy do našeho vápna. V 77. ukazuje HR po zákroku jičínské obrany k překvapení domácích na značku PK a hostující Pečenka snižuje na 5 : 3 a dramatizuje závěr zápasu. V 83. chytá Strýhal nebezpečnou střelu. V posledních minutách držíme náskok a po hvizdu HR propuká na lavičce a mezi hráči obrovská radost a úleva z prvního vítězství v soutěži. To se ale nerodilo lehce, v 15. prohráváme 0 : 2 a na body to v tu chvíli opravdu nevypadalo. Velkou pochvalu zaslouží celé mužstvo, že se „zvedlo" a zápas otočilo. Mimo obdržených branek jsme se vyvarovali naivních chyb v obraně a střelecky nám hodně pomohl dnes „tříbrankový muž zápasu" Jakub Nálevka. Pochvalu zaslouží celý tým, snad je dnešní vítězství „nakopne", získají sebedůvěru a dnešní výkon zopakují hned příští týden na hřišti ambiciózního nováčka v Černilově!!

Komentář trenéra Obermajera: Do 15. minuty se opět utkáni nevyvíjelo příznivě. Důležité bylo, že jsme to nezabalili. Odměnou bylo brzké snížení na 1:2. Hořice znejistěli a my podnikali nebezpečné útoky do jejich otevřené obrany. Vývoj jsme otočili a tím šla naše psychika obrovsky nahoru. Vítězství si moc ceníme a doufáme, že nám pomůže do dalších bojů.

15.09.2019 - 20:16:36 || kategorie muži A-zápasy