St 4.9. 3. kolo Poháru hejtmana: SK Jičín - TJ Jiskra Hořice 2:0 (1:0)

branky: Nálevka, Řeháček - referát ze zápasu

Sestava: Strýhal - Florian, Ulvr, Řeháček, Krykorka - Vladeka (88. Svorník), Buchvald, Zezulka, Nálevka (81. Štěpánek) - Matějka (88. Kirschner), Kanaval (82. Louda)

Branky: 10. Nálevka, 57. Řeháček
Rozhodčí: Koutník Michal ŽK 0: 1 ČK 0 : 0 Diváci: 79

Náš nově budovaný tým nastoupil ke 2. kolu Poháru hejtmana KHK na domácím hřišti za úmorného vedra proti mužstvu Hořic, kterému se oproti nám podařil slušně vstup do nového ročníku KP. Dnes jsme chtěli předvést kvalitní výkon a postoupit do jarních bojů. Úvod se nám povedl výborně, v 10. sledoval zdánlivě nepřesný balon za obranu Nálevka, využil nedorozumění mezi stoperem a brankářem hostí a dostává Jičín do vedení 1 : 0. Další minuty jsme přežili, na rozdíl od minulých zápasů, bez obdržené branky. Ve 25. střílí po Zezulkově přihrávce Nálevka pod břevno, rukavice brankáře Krejčího ale míč posílá nad branku!! Ve velké šanci se ocitá ve 32. Vladeka, brankáře ale nepřekonal. Ve 33., ve 40. a ve 45. se blýskl několika pěknými zákroky Standa Strýhal. Do 2.poločasu chceme pokračovat v aktivní hře se zajištěnou obranou. V 51. se po centru ocitl dnes aktivní Nálevka sám proti brankářovi, ten ale jeho střelu vyráží na roh. V 53. nedokázal překonat ležícího brankáře Florian. V 56. kope zleva Kanaval TK a nabíhající Jarda Řeháček hlavičkou na zadní tyč zvyšuje na 2 : 0!! Hosté se nevzdávají, naše obrana oproti minulým zápasům pracuje spolehlivě a tak dovádíme utkání do vítězného konce. Je to určitě povzbuzení pro hráče do dalších utkání, hráči poznali, když plní danou taktiku a bojují naplno, tak přijde sladká odměna v podobě vítězství!!!

Hodnocení trenéra Obermajera:
Dnes jsme konečně poskládali starší jedenáctku. Na druhou stranu nám chyběli šikovní a rychlí mladíci. Hořice měli více ze hry, ale jen po vápno. První gól jsme vstřelili díky důrazu Kuby Nálevky. Bylo znát, že spousta hráčů nemá pravidelný tréninkový režim. Byl však vidět potenciál, který můžeme použit i v KP. Chválím stopery a oba střední záložníky. Nespokojen jsem s řešením brejkových situaci, když už hrál soupeř vabank.

12.09.2019 - 19:42:26 || kategorie muži A-zápasy