So 20.7. přátelský zápas SK Jičín - TJ Desná 4:2 (3:0)

branky: Holer 2, Matějka, Haken T. - referát ze zápasu

Sestava: Strýhal - Štěpánek, Zezulka, Zítka, Louda - Vladeka (46. Klaban), Matějka, Haken T. (65. Novák), Halasz - Nálevka (70 Haken T.), Holer

Branky: 15. Matějka, 18. Holer, 29. Haken T., 65. Holer hosté 82. + 87.

Za úmorného vedra jsme po týdenní přípravě nastoupili k prvnímu přípravnému utkání. Mužstvo opustili v letní přestávce Míka a Odvárko do Železnice a Puš s Kocourkem rozšířili naši „kolonii" v Sobotce. Chybělo mnoho hráčů z důvodů pracovních a dovolených. Jak napovídá sestava, v mužstvu najdeme na zkoušku několik nových jmen a s dalšími se jedná. Ukončili jsme spolupráci s Valdicemi, která k ničemu nevedla a rozhodli jsme se nově založit B - tým a přihlásit 1.B. třídu, kde budou hrát úspěšní Mladší dorostenci doplněni několika staršími zkušenými hráči.
Dnes jsme byli od začátku aktivní a přehrávali jsme účastníka 1. A. třídy Libereckého kraje (5. místo). Již v 15. aktivitu korunoval vedoucím gólem Vojta Matějka. O 3 minuty později vysunul středem Haken Holera a ten nezaváhal a zvýšil na 2 : 0. Ve 20. končí TK hostů z vápna vysoko nad Strýhalovou brankou. Ve 28. po rohu zprava hlavičkuje na zadní tyči Haken zpět před branku a Zezulka ze 3m nechal vyniknout hostujícího brankáře, který jeho hlavičku vytěsnil na břevno!! O chvíli později se k TK z 25m postavil Haken a jeho nepříliš prudká střela po zemi skončila u levé tyče v brance - 3 : 0!! Ve 2. poločase se hra vyrovnala, přidali jsme Holerem v 65. branku na 4 : 0. Začínala se projevovat únava na našich kopačkách a toho hosté využili v závěru a dvěma brankami upravili scóre na konečných 4 : 2. Utkání splnilo účel, hráči ukázali, že když na sobě budou dál pracovat, mají nato se v mužstvu uplatnit.

Hodnocení trenéra Obermajera:
Úvodní přípravné utkání jsme odehráli s mladým týmem. První minuty jsme hráli velmi aktivně, s přibývajícími minutami se dostavila únava. Dá se říci, že utkání splnilo účel a ukázalo, že je na čem stavět.

20.07.2019 - 21:26:19 || kategorie muži A-zápasy