Pa 14.6. 30. kolo KP mužů: SK Jičín - Slavia HK 4:2 (2:1)

branky: Zugar, Ulvr, Kocourek, Urban - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Sajdl (63. Urban), Jeník, Řeháček, Odvárko - Míka, Zezulka (71. Holer) - Kocourek, Zugar (78. Halasz), Matějka (66. Nálevka) - Ulvr

Rozhodčí: Franěk Jakub ŽK 2 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 80

Za úmorného vedra, netradičně v pátek a se stoperem Ulvrem na hrotu útoku jsme nastoupili k poslednímu kolu KP. Úvod nám vyšel náramně, hned v 6. unikl po pravé straně Sajdl a jeho přihrávku do vápna dopravil nabíhající Zugar do branky - 1 : 0!! O 3 minuty později vysunul Řeháček Kocourka, ten ale střílí vysoko nad. Ve 13. střílí z hranice vápna nebezpečně Ulvr. Vyrovnání přišlo ve 21., když se Motl dostal po pravé straně až k lajně a prostřelil s pomocí teče Puše - 1 : 1!! Vedení si bereme zpět ve 33., kdy Vojta Matějka vysunul útočníka Ulvra a ten neměl problém vstřelit vedoucí branku na 2 : 1!! a splnil tak úlohu „hrotového zabijáka"!! Ve 38. unikl po straně Matějka, přihrál před branku na Kocourka a jeho střela „trefuje" brankáře Veselého a následuje rohový kop. V 52. řeší nebezpečnou šanci Puš u levé tyče na rohový kop. V 56. unikl Kocourek, obešel i brankáře a dává na 3 : 1!! V 85. končí chytrý Zugarův oblouček na břevně. Hosté nás začínají tlačit a dosahují druhé branky v 81., kdy nejprve Poláček trefuje břevno a následně Pulkrábek snižuje na 3 : 2!! V 82. hlavičkuje z malého vápna Mukařovský, Puš byl ale na svém místě. Přečkáváme tlak Slavie a pojistku na dnešní vítězství dává v 90. Urban - 4 : 2!! Získáváme tak 3 body, které znamenají celkové 9. místo v tabulce. Tento vítězný zápas byl poslední pro hrajícího trenéra Miroslava Jeníka, který po 4,5 letech v Jičíně končí. Za jeho poctivou práci mu hráči a vedení klubu děkují a přejí hodně zdraví a úspěchů v novém působišti!!

Komentář trenéra Jeníka: Škoda, že některé pohledné akce a nadějné šance jsme v 1. poločase nevyužili ve větší, než jednogólové vedení. To přišlo až ve 2. poločase, ale po prostřídání a hlavně v závěru jsme silou vůle a se štěstím odolali soupeřově velkému tlaku a vyrovnání, nakonec jsme přidali pojišťovací gól. Jsem moc rád, že jsem se s jičínským fotbalem rozloučil výhrou, poděkování patří především všem hráčům za celou sezonu, pro mě velké ponaučení do dalšího fotbalového života!

24.06.2019 - 21:04:15 || kategorie muži A-zápasy