So 18.5. 26. kolo KP mužů: SK Jičín - FK Kostelec n. O. 0:1 (0:1)

referát ze zápasu

Sestava: Puš - Sajdl (78. Zítka), Jeník, Řeháček, Odvárko - Ulvr - Kocourek, Míka, Zezulka (73. Halasz), Matějka (86. Urban) - Nálevka (56. Holer)

Rozhodčí: Kánská Blažena ŽK 0 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 85

Za krásného slunečného počasí začala obě mužstva opatrně, hrálo se od vápna k vápnu. První nebezpečnější střelu vyslali hosté v 9. nad branku. V 11. končí nenápadná střela - centr z leva těsně vedle zadní tyče Pušovy branky. V 16. si na centr Kocourka naskočil v dobré pozici Řeháček, ale slabá střela hlavou Matouška neohrozila. Ve 20. po naší zbytečné ztrátě se zprava dostal do vápna Cvejn Jiří a střelou k pravé tyči nedal Pušovi šanci - 0 : 1!! Ve 26. po TK do vápna míjí ve 100% hostující útočník balon!! Ve 36. pronikal po levé straně k vápnu Matějka, po faulu kope Míka TK, ale jeho „kopec" v pohodě lapil Matoušek. Ve 41. se do velké šance dostal Nálevka, když se „protáhl" středem mezi obránci, ale sám proti brankáři neuspěl!! Ve 45. po rohu hostů z leva Puš reflexivně vyráží tečovanou střelu. Do 2. poločasu proběhlo v kabině důkladné hlasité zopakování toho, co máme hrát. Jak se ale ukázalo, obraz hry se ve 2. poločase nijak zásadně nezměnil. Neudržíme míč, snaha o ohrožení branky většinou končí nepřesností. V 59. TK Míky chytá v „šibenici" hostující brankář. V 62. střílí hosté z dálky nad Pušovu branku. Nasazením tří dorostenců se hra v závěru oživila, ale chyběl klid a zkušenosti k lepšímu finálnímu řešení nadějných šancí, čehož příkladem je 88., kdy Urban přihrál do vápna Holerovi, ten ale ve slibné pozici jen slabě střílí a brankář míč v pohodě chytá do náruče. Stav 0 : 1 se už do závěrečného hvizdu HR již nezměnil a tak všechny 3 body putují do Kostelce n. O.. O příštím víkendu je našim soupeřem venku opět Kostelec, tentokrát ale Červený a mužstvo se bude snažit podat takový výkon, aby to stačilo na nějaké body. Sezona ještě není zdaleka u konce a je stále o co hrát, řešíme hlavně malý počet hráčů, dnes byli na lavičce náhradníků prakticky jen dorostenci, kteří odehráli soutěžní zápas ml. dorostu, Kanaval je dlouhodobě zraněný, Florianovi začali závody v atletice (hod oštěpem), proto je zarážející, že hráči jako Vích nebo Šaroun si nedokážou najít čas na fotbal a ochotu pomoci týmu, když je v takové situaci

Komentář trenéra Jeníka: Prohospodařili jsme a lajdácky odehráli 1. poločas, navíc po velké chybě před vlastním pokutovým územím jsme nabídli hostům vedoucí gól. Ve 2. poločase přišlo zlepšení v nasazení, bojovnosti, pohybu, ale naše útočná fáze a kvalita směrem dopředu byla po celý zápas velmi slabá a nulová! Těžko se smiřuji s tím, že si myslíme, že něco přijde samo, nebo že se soupeř porazí sám a my proto nebudeme muset nic udělat a jen si zápas odehrajeme. Dnes jsme za to byli po zásluze potrestáni, aniž by soupeř musel předvést nějaký výborný výkon, čímž jeho úspěch nesnižuji, štve mě náš předvedený výkon!

19.05.2019 - 07:40:05 || kategorie muži A-zápasy