SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

St 15.5. semifinále Poháru hejtmana KHK: SK Jičín - SK Libčany 1:2 (1:0)


branka: Matějka - referát ze zápasu

Po bojovném výkonu nakonec šťastnější suverén Krajského přeboru.

Branky: 37. Matějka - 71. Mokrý, 75. Kraják

Sestava: Puš - Zezulka, Řeháček, Ulvr, Odvárko - Míka, Nálevka (81. Sajdl) - Kocourek, Zugar (81. Holer), Matějka - Kubíček (87. Urban)

Rozhodčí: Otava Marian, ŽK 1 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 50.

Los 5. kola (semifinále) Poháru hejtmana KHK nám přisoudil po roce opět ve stejné fázi mužstvo Libčan, na jehož hřišti jsme před rokem smolně prohráli 1 : 0. Hosté mají „v kapse" titul vítěze KP a chtěli pochopitelně double. Na domácím trávníku za deště se hrál bojovný fotbal. Hosté začali svižně, byli kvalitní na míči a Puš v úvodu řešil několik nebezpečných centrů do vápna. Ve 23. se dostal za obranu Kocourek, jeho velkou šanci řeší včasným vyběhnutím Rolejček!! Jičín dobře brání a podniká brejky. Ve 37. se napravo ve vápně uvolnil nejmladší hráč na hřišti Vojta Matějka a dává vedoucí branku Jičína - 1 : 0!! Ve 42. po ose Řeháček - Zugar střílí Kubíček a jeho střela těsně míjí zadní tyč!! Do 2. poločasu jdeme bojovně naladěni s cílem po mnoha letech okusit atmosféru finále. Kolem 60. začínáme být pod tlakem, projevuje se únava a hosté zvyšují snahu o korekci stavu utkání. V 71. po rohu zprava hosté k levé tyči střílí branku a stav je 1 : 1!! V 75. střela opět k levé tyči a hosté se ujímají vedení 1 : 2!! Za sílícího deště neskládáme zbraně a vrháme se útoku, v závěru i s brankářem Pušem. Asi největší šanci měl v 85. Kubíček, který po centru hlavičkuje na zadní tyči tísněný obráncem k levé tyči, ale ruce Rolejčka „vytahují" míč za brankovou čáru na roh. Tak se opakuje loňský rok, kdy nás Libčany zastavili na svém hřišti těsně před „branou" finále. V něm se Libčany utkají s účastníkem 1. A třídy Broumovem, což by byl pro nás určitě „hratelný" soupeř, ale to je jenom „kdyby". Končíme se vztyčenou hlavou a je před námi dohrát kvalitně závěr KP.

Pozápasové hodnocení trenéra Jeníka: Podali jsme velmi dobrý výkon, na suverénního lídra Krajského přeboru to však bohužel nestačilo! Rozhodující pasáž pro nás byla mezi 60-75 minutou, kdy jsme se díky kvalitě soupeře dostali pod velký tlak, vůbec jsme neudrželi míč na svých kopačkách a navíc 2x inkasovali. Zvlášť gól na 1:1 po rohovém kopu byl velmi laciný, což proti takovému soupeři, pokud chcete vyhrát, je trestuhodné. Nicméně pochvala pro náš tým a gratulace hostům k postupu!

 

16.05.2019 - 19:26:51 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie