So 27.4. 23. kolo KP mužů: FK Chlumec n. C. - SK Jičín 0:1 (0:1)

branka: Matějka V. - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Florian, Ulvr, Zezulka, Odvárko - Míka, Nálevka - Kocourek, Matějka (87. Urban), Sajdl (76. Šaroun) - Kanaval L. (64. Vích)

Rozhodčí: Kánská Blažena ŽK 3 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 121

Po vydařených předchozích zápasech jsme cestovali do Chlumce celkem v herní pohodě. Na kvalitním trávníku za ideálního fotbalového počasí se hned ve 3. protáhl mezi dvěma obránci po levé straně Sajdl a jeho střela z úhlu „lízla" břevno Kukalovy branky!! Ve 13. našel Kocourek ve vápně Vojtu Matějku a nejmladší hráč na trávníku střelou k bližší tyči dostává Jičín do vedení - 0 : 1!! Domácí hrozí hlavně ze standardek a útoky po stranách. Ve 24. po naší chybě končí zpočátku nevinná střela těsně vedle vzdálenější „šibenice". Ve 31. se do šance dostává Kanaval s Nálevkou, finální přihrávka ale Matějku ve vápně nenašla. Ve 44. ostřelujeme branku domácích, poslední, Matějkova střela, jen těsně míjí branku. Domácí zahájili 2. poločas aktivně, ve 49. po rohu střílí z vápna z voleje bombu exligový Homoláč, Puš reflexivně boxuje mimo branku!! V 53. po akci Pilaře hlavička opět Homoláče končí nad brankou. V 56. jde sám na brankáře Nálevka, neuspěl, o 5 minut později dopadl stejně!! V 67. jde sám po pravé straně Kocourek, ani on Kukala nepřelstil!! V 69. střílí zpoza vápna technicky do šibenice domácí Dušek, Puše ale nepřekvapil. V 76. unikl po levé straně Vích, střela na zadní tyč míjí „cíl" jenom těsně!! V 87. po Víchově přihrávce do vápna střílí osamocený Urban, ale opět nechal vyniknou výborného Kukala v domácí brance. Poslední šanci domácích měl v 91. Homoláč, který ve vápně střílí z otočky s tečí těsně vedle pravé tyče. Dnes tedy nakonec vezeme domů důležité 3 body, o které jsme se ale díky naší střelecké impotenci hlavně v poslední půlhodině museli až do závěrečného hvizdu strachovat.

Pohled trenéra Jeníka: Sice jsme 1. poločas vyhráli, ale neuvěřitelné množství našich jednoduchých ztrát na míči nás posílalo do role hodně bránícího mužstva, naštěstí bez úspěšné koncovky domácích. Ve 2. poločase jsme se zlepšili, ale kamenem úrazu bylo neproměňování množství vyložených šancí a tak jsme se až do konce strachovali o výhru, za kterou jsme rádi!! Pochvala za výkon pro trojici rozhodčích.

28.04.2019 - 14:46:30 || kategorie muži A-zápasy