So 23.3. 18. kolo KP mužů: SK Jičín - SK Sobotka 6:0 (4:0)

branky: Kanaval 2, Nálevka2, Florián, vlastní - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Florian, Jeník, Ulvr, Odvárko - Zezulka, Míka - Kocourek, Nálevka (71. Urban), Sajdl - Kanaval L. ( 64. Vích)

Rozhodčí: Vítek Pavel ŽK 1 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 245 !!!!!

Po neodehraném utkání v Bělohradě jsme nastoupili za krásného slunečného počasí proti mužstvu Sobotky. Před nevídanou domácí kulisou 245 diváků jsme začali aktivně, hned ve 4. střílí nad branku zvoleje Nálevka, o minutu později z otočky netrefil prostor branky navrátilec Zezulka. V 10. po našem brejku kopeme zprava roh, Míka našel ve vápně hlavu Floriána a ten uklízí míč k levé tyči a vedeme 1 : 0!! Nadále jsme aktivní, hostující obrana nestačí odvracet naše útoky. Ve 14. po brejku po pravé straně střílí v dobré pozici Kocourek nad. V 15. zatáhl míč po levé straně Sajdl, našel ve vápně nabíhajícího Kocourka, ten míč netrefuje, ale za ním dobíhající obránce Šotka míč nešťastně nasměroval za záda vlastního brankáře - 2 : 0!! Ve 24. se do šance po naší ztrátě míče dostal hostující Mészáros, jeho střela se ale pouze otřela o spojnici tyče a břevna Pušovy branky. Ve 32. si ve vápně na dlouhý Floriánův aut naběhl Sajdl, bohužel ale netrefil v obtížné situaci míč. Ve 37. nacentroval do vápna zprava Kocourek a Kanaval hlavou s pomocí pravé tyče zvyšuje již na 3 : 0!! Ve 41. po TK Sobotky hlavičkuje Mészáros nad branku, ale zvednutý praporek AR signalizuje ofsajd. Ve 45. vysunul Nálevka Sajdla, ten unikl po pravé straně a vrátil míč před prázdnou branku, kde dobíhající Nálevka doráží míč do sítě a stanovuje konečný poločasový stav 4 : 0!! Do 2. poločasu nastupujeme s cílem v klidu dohrát dobře rozehrané utkání. To se daří v 52., kdy Nálevka vnikl do vápna, obešel i brankáře a zvyšuje na 5 : 0!! V 58. v dobré pozici střílí nad Kocourek. V 61. po centru Kocourka zvyšuje Kanaval na již 6 : 0!! Za tohoto stavu soupeř rezignoval, nám se daří brejky hlavně po stranách, Urban nastřeluje břevno a další šance Vícha, Kocourka a Urbana zůstávají nevyužité. Po závěrečné hvizdu HR byli hráči odměněni zaslouženým potleskem početné divácké návštěvy!! Utkání tak končí zaslouženým vysokým vítězstvím Jičína, které se může pro hosty zdát až příliš kruté, ale ti si jasnou brankovou šanci za celý zápas prakticky nevytvořili. Po nepříliš povedené zimní přípravě tak snový začátek, který nás ale nesmí ukolébat, neboť do konce jara je daleko a čeká nás spousta těžkých zápasů!!

Pohled trenéra Jeníka: Vyšel nám na výbornou úvod zápasu i celý první poločas, kdy se rozhodlo o výsledku utkání. Druhý poločas jsme ještě přidali dvě branky a bez problémů dovedli zápas do vítězného konce. Pochvala patří všem našim hráčům za předvedený výkon!

24.03.2019 - 12:48:19 || kategorie muži A-zápasy