Ne 17.3. SK Jičín - Mnichovohradišťský SK 2:3 (0:0)

branky: Kanaval, Nálevka - referát ze zápasu

Domácí: Puš (46. Švorc) - Florián, Jeník, Vích, Odvárko - Nálevka - Urban (46. Klaban), Míka, Matějka (46. Orendáš), Sajdl - Kanaval L.

Branky - domácí: 57. Kanaval L., 83. Nálevka,  hosté: 59., 65., 79.

Protože bylo z důvodu nezpůsobilého terénu zrušeno první jarní mistrovské utkání v Bělohradě, narychlo jsme zorganizovali náhradní přípravné utkání s Mnichovohradišťským SK na naší UMT. Za krásného slunného počasí se hrál od úvodu svižný fotbal s chybami na obou stranách. Obě mužstva si vytvořila několik slibných šancí, ty hostující byly o něco nebezpečnější. Ve 25. zachránila Pušovo čisté konto jeho tyčka. Ve zbytku 1. poločasu stojí za zmínku snad jen průnik hostujícího hráče od poloviny až před Puše, který vyrazil tvrdou střelu na roh!! Vstup do 2. poločasu se nám celkem povedl. Po faulu hostů v 57. si míč k TK postavil Kanaval a z 25m nedal brankáři hostů nejmenší šanci - 1 : 0!! Odpověď hostů přišla již v 59., kdy končí v naší síti střela z dálky na zadní tyč - 1 : 1!! Hrálo se oboustranně útočně, v 65. po centru hostů zprava doráží hosté v malém vápně míč za Švorcova záda a jdou do vedení - 1 : 2!! V 79. po zmatku v našem pokutovém území se k odraženému míči dostává na vápně hostující hráč a nekompromisní střelou „pod víko" zvyšuje na 1 : 3!! Jičín se nevzdává, v 83. přihrává vpravo Klaban do vápna Nálevkovi, ten se probojoval přes dva obránce až před brankáře a snižuje na 2 : 3!! V poslední minutě měl na kopačce vyrovnání Florian, bohužel z bezprostřední blízkosti trefil připraveného brankáře. Příští sobotu nás čeká na domácím hřišti mistrovské utkání proti Sobotce v 15,00 hodin.

Hodnocení trenéra Jeníka: Podali jsme velice slabý výkon, soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil. Nejvíce mě štve kvalita naší fotbalové stránky a herní výkon, rozdíl toho, že hrajeme o soutěž víc nebyl vůbec vidět, i v této činnosti byli hosté lepší a od toho se odvíjel vývoj zápasu! Věřím, že to je pro nás pro všechny varování před začátkem soutěže, pokud chceme být konkurence schopný, musíme se výrazně zlepšit ve všech činnostech!

17.03.2019 - 21:15:57 || kategorie muži A-zápasy