So 10.11. 14. kolo KP mužů: SK Jičín - SK Dobruška 3:2 (1:0)

branky: Řeháček, Míka, Kocourek - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Florian, Jeník, Ŕeháček, Odvárko - Ulvr, Míka - Kocourek, Zugar (91. Šaroun), Nálevka (89. Klaban) - Kanaval L. ( 83. Sajdl)

Rozhodčí: Říha Luboš ŽK 0 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 60

Další důležité utkání jsme za chladného počasí odehráli v sobotu proti mužstvu Dobrušky. Výhra by nám upevnila postavení ve středu tabulky, porážka by nás „přiblížila" sestupovým starostem. Úvod utkání se nám podařil, hned v 1. pronikl po levé straně Nálevka, od lajny přihrál před branku Kocourkovi, ale tento „spalovač šancí" z posledních zápasů překopl z metru prázdnou branku o 5 metrů!!!! V 7. střílí z 25m nebezpečně Nálevka. V 8. po akci Zugara střílí slabě Míka. V 10. utekl po křídle všem Florián a jeho přihrávku namířil nabíhající Zugar z 5m vysoko nad. Ve 13. zahrozili hosté, střela Majera v pádu ale Puše neohrozila. V 18. se sám před brankářem Klofandou objevil Zugar, ale jeho střela nechala hostujícího brankáře vyniknout a střelu vyráží na roh!! Ve 20. přihrál od pravého brankové lajny Zugar před branku a tam Řeháček skluzem dostává Jičín konečně do vedení 1 : 0!! Ve 22. střílí z 10m Zugar, ale opět nechal vyniknout brankáře, který jeho střelu vyráží na roh. Ve 26. zahrozil nebezpečnou střelou hostující Majer. Ve 42. unikl po pravé straně Kocourek, ale střílí v dobré pozici vedle levé tyče. Poločas tak končí naším těsným vedením 1 : 0, ale vedení mělo být výraznější. Do 2. poločasu chceme přidat uklidňující branku, ale opak je pravdou. Hosté vstoupili do hry aktivně, ve 49. po brejku po levé straně se k míči dostal ve vápně Malý a nekompromisní střelou vyrovnává na 1 : 1. V 51. tentýž hráč orazítkoval pravou tyč Pušovy branky. V dalších 5 - ti minutách hosté několikrát nebezpečně ohrozili naši branku. V 59. si na centr zleva naskočil špatně bráněný Malý a celkem pohodlně z blízka hlavou otáčí vývoj utkání pro hosty 1 : 2!! Těžko se hledají slova pro náš výkon, hosté jsou aktivní, nám se nedaří. V 64. po akci Floriána trefuje z blízka Nálevka hostujícího obránce. V 69. kope Jičín z levé strany 18m od branky po faulu na Ulvra TK. K míči se postavil Míka a ten zatočil míč neomylně pod břevno Klofandovy branky a brankou „podzimu" srovnává stav na 2 : 2!! Obě mužstva se snaží strhnout vítězství na svoji stanu. To se nakonec podařilo v 85. domácím, když po rohu zprava si na míč naskočil Kocourek a strhává vítězství na stranu Jičína 3 : 2. Do konce zápasu se už stav nezměnil a tak získáváme důležité 3 body. Nebylo to jednoduché vítězství, v 1. poločase spousta „spálených" šancí, ve 2. poločase polevení v nasazení a koncentraci, ztráta vedení a nakonec „zmrtvýchvstání" a vybojované vítězství. V poslední utkání zajíždíme v sobotu na Slavii HK.

Pohled trenéra Jeníka: Po 1. poločase měl být výsledek 1:0 vyšší, protože to, co jsme zahodili, bylo alarmující! Zákonitě přišel trest v úvodu 2. poločasu, kdy nám hosté uštědřili lekci z produktivity a otočili stav utkání ve svůj prospěch. Naštěstí naše silná touha po úspěchu všech hráčů a chuť poprat se o výhru, i když prohráváme a moc se nám nedaří, byla rozhodujícím faktorem, čehož si velmi cením. Sladkou odměnou nám bylo hodně důležité vítězství!

11.11.2018 - 20:38:37 || kategorie muži A-zápasy