7.8. - 1. kolo divize mužů SK Jičín - Velim 1:2 (0:1)

branka: Macháček - referát ze zápasu

Rekordní návštěva  560 platících      Domácí nováček se snažil, body přesto odváželi zkušenější hosté   Zápasu by slušela remíza    Utkání se líbilo, prohra penaltou není ostuda    Macháček divizním střelcem po 67.letech   Přijďte zas!

SK Jičín má za sebou po 67. letech divizní premiéru. Jistě se ptáte, jaká byla. Opticky příjemná, ale body odváží zkušenější soupeř. Domácí se ale nemají za co stydět. Celé mužstvo podalo obětavý výkon, který měl i svoji fotbalovost. To potvrzovalo i rekordních 560 diváků. To, co na hřišti nechali např. Horčičko, Macháček, Řeháček, Mikolášek, Vacek nebo Štěrba, klobouk dolů. Soupeř byl kvalitní. Běhavý, technický, vyrovnaný na všech postech, věděl, co hrát. I přesto by utkání asi více slušela remíza. Úvod patřil domácímu nováčkovi. Ve 2.min. dával Mikolášek těsně vedle. Za minutu na to po faulu na Matějku trefil z trestného kopu Vacek zeď. V dalších minutách přebírali otěže utkání hosté. Jejich první střela na branku šla v 10. min. V 18.min. po úniku Váchy zleva znovu vedle Pušovy svatyně. Ve 22.min. se už hosté dočkali. První střelu Váchy stačil ještě Puš vyrazit, na druhou už nedosáhl. 0:1 pro hosty. V těchto fázích utkání velimští ovládali hru. Po půlhodině zvedli hlavu opět domácí. Ve 32. min. vyrážel gólman Svoboda střelu Vacka na roh. Ve 35.min. na druhé straně chytil Puš bombu kapitána Tlučhoře. Za minutu na to nádherně zleva nacentroval Vích, do vzduchu se zavěsil Vacek a hlavou o centimetry minul horní roh branky soupeře. Ve 40. min. po rohu Votrubce dával Štěrba opět hlavou znovu vedle. Druhé dějství začali domácí s chutí. Ve 49.min. po průniku zleva propásl střelecký moment Michálek a bylo po příležitosti. V 50.min. se domácí dočkali. Mikolášek zleva, téměř od půlící čáry, z trestného kopu nacentroval, míč přeletěl přes obránce na zadní tyč, kde stál nekrytý Macháček, který zblízka bez problémů zasunul. To bylo radosti. Po 67. letech jičínský divizní gól. Za dvě minuty se dostal do dobré střelecké příležitosti Štěrba, jeho střela byla obránci sražena na roh. V 55. min. zatrnulo domácím. Hostující Urban se proháčkoval až před branku, obešel i Puše, naštěstí Horčičko vykopl z prázdné branky. V 68.min. po dalším průniku do šestnáctky domácích nezbylo brankáři Pušovi než faulovat. Nařízenou penaltu hostující Snop proměnil a hosté šli znovu do vedení. Domácí se nadechli k závěrečnému náporu. V 85.min. po centru Mikoláška měl znovu dobrou šanci Macháček. Tentokrát nedal. Už v nastaveném čase po rohu Mikoláška vběhl do šestnáctky i brankář Puš. Jeho hlavička šla o centimetry vedle. Utkání končí. Divák i přes porážku domácích odchází spokojený. Viděl kvalitní divizní podívanou se zajímavými momenty před oběma brankami. Jednotný názor příznivců zněl. Pokračujte v nastolené cestě, výsledky se dostaví, máte na to. Tak uvidíme....

S e s t a v a: Puš - Horčičko, Macháček, Řeháček, Votrubec - Mikolášek, Gaubmann, Matějka, Vích (46. Michálek - 86.Bucek) - Vacek, Štěrba (74.Hůlka).