So 3.11. 13. kolo KP mužů: SK Libčany - SK Jičín 2:0 (1:0)

referát ze zápasu

Sestava: Puš - Florián, Jeník, Ulvr, Odvárko - Míka, Nálevka (79. Urban) - Kocourek, Zugar, Sajdl (75. Šaroun) - Kanaval

Rozhodčí: Martínek Miroslav, ŽK 1 : 1, ČK 0 : 0, Diváci 180.

K dalšímu mistrovskému utkání jsme cestovali do Libčan na hřiště dosavadního suveréna soutěže, který ale v posledních dvou utkáních ztratil body a dalo se předpokládat, že „dotřetice" a navíc doma nebude chtít prohrát. Když domácí správce odhrabal listí od postranních čar a nalajnoval, utkání začalo. Pro domácí výborně, pro nás hororově. Během prvních patnácti minut se hrálo pouze na naší polovině a v našem vápně, do něhož „lítal" centr za centrem. Jednou vykopává Odvárko z brankové čáry, dvakrát „kouzlil" Puš a několik dalších tutovek domácích končí mimo tři tyče!! Potom se osměluje i Jičín - v 15. končí spolupráce Kocourka se Zugarem střelou, kterou vytěsnil Tošovský na roh. Ve 21. jde do brejku Zugar s Odvárkem, ale bez efektu. Ve 26. je ve vápně sám domácí Mokrý, ale další vynikající zákrok Puše u pravé tyče zabránil jasné brance!! Ve 28. střílí domácí útočník v jasné šanci opět nad!! Naše obranná tvrz padla ale ve 32., kdy centr Libřického zleva na zadní tyč doráží nehlídaný Mokrý do sítě a dostává domácí do vedení 1 : 0. V poslední minutě 1. poločasu se do velké šance dostal zleva Kocourek, Tošovského ale nepřekonal!! V 50. našel Kocourek v dobré pozici před brankou Sajdla, ten ale netrefil dobře. V 56. napřáhl ke střele z hranice vápna Nálevka, střela se od břevna odráží těsně před brankovou čáru!! O minutu později po rohovém kopu Puš reflexivně vyráží další nebezpečnou střelu. Domácí tlačí, Jičín vyráží do nebezpečných brejků. V 69. unikl po pravé straně Kocourek, ale ani nadvakrát „neprostřelil" Tošovského. V 73. domácí Hubička „zazdívá" ze tří metrů šanci střelou nad!! V 79. střílí zleva po zemi na vzdálenější tyč domácí Blažej a zvyšuje na 2 : 0!! V 82. se TK Zugara stal snadnou kořistí Tošovského. Do poslední minuty se hrál oboustranně útočný fotbal, ale na stavu se už nic nezměnilo. Nutno říci, že domácí zvítězili zaslouženě, přežili jsme v úvodních 15-ti minutách „klinickou smrt". Potom, ale především ve 2. poločase, jsme si vytvořili příležitosti, které volali po brance, ale nemáme „zabijáka", který by byl schopen vstřelit branku. V posledních dvou zápasech podzimu hostíme doma Dobrušku a jedeme na Slavii HK a je potřeba získat co nejvíce bodů!!

Pohled trenéra Jeníka: V úvodních 15-ti minutách prokázali domácí svoji velkou herní kvalitu a mohlo být po zápase. Jen se štěstím jsme při jejich velkých šancích odolali a byli stále ve hře. Přesto domácí zaslouženě vedli, ale v poslední minutě 1. poločasu jsme po velké šanci „odmítli" vyrovnávací branku. Za 2. poločas musím být ale s výkonem spokojen, vyrovnali jsme hru, ale 3 jasné „tutovky" jsme trestuhodně zahodili, což rozhodlo o vývoji utkání. Domácí v závěru přidali druhou branku a potvrdili svoje vítězství.

04.11.2018 - 07:29:28 || kategorie muži A-zápasy