SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 27.10. 12. kolo KP mužů: SK Jičín - TJ Červený Kostelec 2:1 (1:0)


branky: Matějka, Kanaval - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Florian, Jeník, Ŕeháček, Odvárko - Ulvr, Míka - Kocourek, Matějka (65. Vích), Nálevka (83. Sajdl) - Kanaval L. ( 90. Urban)

Rozhodčí: Kubec Radek ŽK 2 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 64

Další důležité utkání jsme za chladného počasí odehráli v sobotu proti Červenému Kostelci. Výhra by nás posunula ze spodku tabulky výš. Začátek se nám povedl výborně, již ve 4. vybojoval napravo míč Kocourek, našel ve vápně nejmladšího hráče na hřišti Vojtu Matějku a ten dostává Jičín do vedení 1 : 0!! Hraje se útočně, v 8. o sobě dal vědět hostující kanonýr Hlava, ale slabá střela Puše neohrozila. O 2 minuty později končí pohledná kombinace hostů slabou střelou. Ve 14. se řítil po pravé straně Kocourek sám na brankáře Středu, ale nedal. V 17. chytá Puš dalekonosnou střelu pozemi. Ve 25. střílí z hranice vápna hostující Srkal, ale jeho zblokovaná střela končí nad. Ve 35. střílí z hranice vápna hostující Hundák do pravé tyče domácí branky. Ve 39. po TK Míky chytá brankář střelu těsně u tyče. Vstup do 2. poločasu se nám opět vydařil, v 50. Kanaval vystihl špatný odkop brankáře hostů a z úhlu zvyšuje na 2 : 0. Tato branka nás měla uklidnit, opak byl ale pravdou, začínáme se bát o výsledek, nikdo „nechce hrát" a tak trest přichází poměrně záhy. V 58. po centru zprava dopravuje míč do Pušovy sítě Čáp a drama je tady. Hosté vrhli všechno do útoku, hraje se častěji na naší polovině. Hosté se tlačí do našeho vápna, naše obrana ale odolává. V 72. se do velké šance dostal kapitán Ulvr, branka z toho ale nebyla. Do konce utkání došlo ještě k několika závarům před naší brankou, ale těsný výsledek 2 : 1 se už nezměnil. I když hra měla ke spokojenosti daleko, jsou dnešní 3 body velni cenné. Příští týden zajíždíme na hřiště suveréna soutěže Libčan.

Pohled trenéra Jeníka: Vybojované a vydřené vítězství! Herně se nám nedaří, dvě naše jasné gólové šance, po kterých si můžeme ulehčit průběh zápasu, neproměníme, ukazují „naši herní pohodu"! Soupeř byl lepší, fotbalovější, měl více ze hry, nastřelil tyč, břevno, ale také vyrobil dvě hrubé chyby, kterými jsme nepohrdli a to rozhodlo o výsledku! Já si však takových výher cením víc, než když přijdou po jednoznačném výsledku, v naší situaci obzvlášť!

 

28.10.2018 - 07:56:14 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie