So 20.10. 11. kolo KP mužů: FK Kostelec n. O. - SK Jičín 2:0(0:0)

referát ze zápasu

Sestava: Kanaval - Šaroun, Jeník, Ulvr, Odvárko - Míka, Nálevka - Kocourek, Vích ( 78. Klaban ), Sajdl (75. Urban) - Holer (59. Matějka )

Rozhodčí: Krucký Dušan, ŽK 1 : 1, ČK 0 : 0, Diváci 160.

K dalšímu mistrovskému utkání jsme cestovali do Albrechtic nad Orlicí, kde má dočasný azyl mužstvo Kostelce nad Orlicí během rekonstrukce svého stadionu. Těsně před utkáním se z rodinných důvodů omluvil brankář Puš a tak musel „oprášit rukavice" Libor Kanaval. Na pěkném trávníku za krásného počasí se hrál oboustranně aktivní fotbal. Již v 6. se domácí dostali po pravé straně do brejku, následnou střelu Kanaval chytá. V 9. zbytečně ztrácíme míč a následný brejk středem hřiště řeší kapitán Ulvr „žlutým" zákrokem. Z následného TK „sestřelují" domácí hrajícího trenéra Jeníka ve zdi. Jičín zahrozil v 11., kdy hlavička Ulvra po TK končí nad brankou. Ve 24. po centru domácích zprava končí hlavička Kaplana těsně vedle levé tyče. Kolem 33. kopou domácí 4 rohy za sebou, ale obrana Jičína odolala. Koncovka obou mužstev je bídná a tak končí 1. poločas zaslouženě bez branek. Vstup do 2. poločasu se vydařil domácí, ve 49. si na centr od rohového praporku naskočil na zadní tyči Kaplan a rozvlnil síť za Kanavalem - domácí vedou 1 : 0!! Domácí jsou aktivní, nám se nedaří, ztrácíme zbytečně míče, v útoku jsme neškodní. V 66. chybujeme v obraně, následný brejk končí střelou vysoko nad branku!! V 76. domácí Zajíček střílí zleva těsně vedle pravé tyče. V 82. po rohu zprava střílí z voleje na bližší tyči Kadavý a pojišťuje domácím druhou brankou 3 body. Poslední šanci měli domácí v 88., kdy střela Říhy těsně míjí pravý horní roh Kanavalovy branky. Tak po špatném výkonu odjíždíme s „prázdnou kapsou", což je vzhledem k výkonu asi zasloužené.

Pohled trenéra Jeníka: Zasloužená porážka po našem slabém, hlavně herním výkonu. Naše finální fáze (kromě standardních situací) byla prakticky nulová, brankáře jsme prakticky neohrozili a i směrem dozadu jsme vyráběli dost chyb. Domácím jsme tak svým výkonem výhru doslova nabídli.

21.10.2018 - 20:45:27 || kategorie muži A-zápasy