Ne 23.9. 7. kolo KP mužů: RMSK Cidlina NB - SK Jičín 3:2 (1:0)

branky: Nálevka, Kocourek - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Florian, Jeník, Šaroun, Odvárko - Míka - Kocourek, Matějka (46. Sajdl), Vích (84. Urban) Nálevka - Kanaval L.

Rozhodčí: Janeček Štěpán, ŽK 1 : 2, ČK 0 : 0, Diváci 105.

K dalšímu mistrovskému utkání jsme cestovali do Nového Bydžova, kde nás čekal 4. tým aktuální tabulky KP. Na „ligovém pažitu" začali lépe domácí, hned v úvodních minutách se dostali do několika slibných situací. V 8. domácí rychle rozehráli TK do nepřipravené jičínské obrany a exjičiňák Voldán se střelou k levé tyči poprvé zapsal do historie utkání s dostává domácí do vedení 1 : 0!! Ve 13. odcentroval z leva Odvárko, ale Kanaval branku netrefil. Ve 20. si udělal hostující útočník slalomovou dráhu středem naší obrany, naštěstí místo střely volil nepřesnou přihrávku. Ve 30. končí střela domácích na břevně, následnou prudkou dorážku „krotí" na zemi u pravé tyče brankář Puš. Ve 36. centr domácích odvrací nešťastně na vlastní branku Florian, míč však končí těsně vedle pravé tyče!! Ve 43. končí šance Voldána rohovým kopem. Do 2. poločasu jdeme s cílem vstřelit branku. Bohužel, opak byl pravdou - v 51. po akci Voldána po levé straně prošel středem naší obrany domácí Hlušička a z hranice vápna „vymetl" levou horní šibenici a zvýšil vedení domácích na 2 : 0!! Odpověď Jičína netrvala ale dlouho, v 56. prošel středem Nálevka a střelou k levé tyči střílí kontaktní branku na 2 : 1!! Jičín je při chuti, v šanci se ocitá Odvárko a Kocourek, ale bez brankového efektu. To ale neplatilo v 67., kdy Sajdl vyvezl míč po levé straně, křížně našel napravo nabíhajícího Kocourka a ten ze 16m prostřelil na bližší tyč Strýhala a srovnává na 2 : 2!! Do konce se obě mužstva dostala do několika šancí, ale bez brankového efektu. Když už to vypadalo na remízu a střelbu ze značky PK, vzal režii utkání do svých rukou / píšťaly / hlavní arbitr Janeček a v 90. po rohu uznává vítěznou branku domácího Trejbala, když byl brankář Puš „povalen" na brankové čáře hned dvěma domácími hráči!! Tak splnil úkol a zařídil „povinné" vítězství domácích a po krátkých tahanicích utkání za tohoto stavu končí. Tak odjíždíme s velkým pocitem křivdy bez bodů, tím více mrzí hlavně první obdržená branka po nekoncentraci na rychlou rozehrávku TK domácích.

Pohled trenéra Jeníka: 1.poločas jsme sehráli slabě, nešlo nám vůbec nic a i začátek 2. poločasu měl podobný průběh, oba inkasované góly byly velmi laciné. Snížením na 2:1 jsme se vrátili do zápasu a pak už můžu náš tým pochválit, vyrovnali jsme a hráli dle mých představ. Oba týmy chtěli strhnout výhru na svoji stranu, zápas byl určitě zajímavý. Bohužel v 90. vzal osud utkání do svých rukou hlavní rozhodčí. Podle mě po rohu jasný faul na brankáře, rozhodující gól - o to víc odjíždíme naštvaní a zklamáni, bylo mi líto našich hráčů, protože takový závěr si nezasloužili! Ptám se proč - 7. kolo a o nic ještě nejde! Za mě zbytečná a ostudná kaňka na konci zápasu!

24.09.2018 - 05:47:38 || kategorie muži A-zápasy