So 15.9. 6. kolo KP mužů: SK Jičín - FK Jaroměř 2:0 (0:0)

branky: Kocourek, Urban - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun, Jeník, Ŕeháček, Odvárko - Ulvr, Míka - Kocourek, Vích (88. Mikolášek), Matějka (89. Klaban), - Kanaval L. (81. Urban)

Rozhodčí: Podhajský Patrik, ŽK 4 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 95.

Zápas byl důležitý pro obě mužstva - Jičín měl z pěti zápasů 6 bodů, hosté 9 bodů. Za pěkného počasí začala obě mužstva aktivně, hned v 7. vystřelil z hranice vápna „štiplavou" střelu Matějka. Ve 12. se do největší šance utkání dostal hostující Valášek, naštěstí míč dobře netrefil a ten skončil vedle pravé tyče Pušovy branky!! V 15. a 20. se hosté dostali do slibných příležitostí, obrana Jičína ale situace vyřešila. Ve 33. vysoká střela Matějky z dálky padla těsně nad břevnem za branku. Ve 45. vyráží Puš tvrdou střelu hostů z pravé strany. Vstup do 2. poločasu se nám povedl, hned ve 49. zatáhl Vích po levé straně k lajně a jeho centr našel na vzdálenější tyči Kocourka a ten hlavou pod břevno poprvé rozvlnil síť za Ondráčkem - 1 : 0!! Hosté se nevzdávají, hrozí hlavně po standardních situacích. V 69. se objevuje ve vápně sám Vích s Kanavalem, ten ale trefuje pouze brankáře. V 74. je v dobré situaci Vích s Kocourkem, ale nepřesná přihrávka hatí šanci. V 76. ve 100% šanci přestřeluje branku Kanaval!! Centr hostů do vápna v 78. jen těsně míjí nabíhající hráč!! V závěru dává pojistku výsledku Urban a tak utkání končí výhrou 2 : 0. I když byl soupeř herně lepší, Jičín dobře bránil a vstřelil dvě branky a proto bere zaslouženě 3 body, které znamenají posun v tabulce nahoru.

Pohled trenéra Jeníka: Hosté byli sice herně, kombinačně lepší a častěji na míči, ale kromě jednoho našeho zaváhání v 1.poločase jsme soupeře do vážnější šance nepustili. To byl základ našeho úspěchu, dobrá defenzíva celého týmu, k tomu jsme přidali na začátku 2.poločasu vedoucí gól, další dvě velké šance jsme neproměnili, druhý pojišťovací gól padl v závěru. Chválím celý tým za přístup, bojovnost a poctivou hru směrem dozadu, odměnou nám je cenná výhra!

16.09.2018 - 20:49:32 || kategorie muži A-zápasy