So 1.9. 4. kolo KP mužů: SK Jičín - FC Rychnov n. K. 2:1 (2:0)

branky: Kanaval L., Nálevka - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun (85. Klaban), Jeník, Ŕeháček, Florian - Ulvr - Míka, Nálevka - Matějka (68. Mikolášek), Odvárko - Kanaval L. (74. Vích)

Rozhodčí: Miškař Karel, ŽK 3 : 2, ČK 0 : 0, Diváci: 100.

Zápas byl důležitý pro obě mužsta - Jičín měl ze třech zápasů jeden bod, hosté byli bez bodového zisku. Za deště začala obě mužstva aktivně, hned ve 3. se ve vápně dobře zorientoval Libor Kanaval a s pomocí levé tyče Junkovy branky rozvlnil síť za jeho zády 1 : 0!! To byl začátek !! V 7. akci Kanavala odvrátili hosté na roh. Jsme aktivní, centr Matějky v 18. nedokázal Kanaval hlavou „dostat" mezi tři tyče. Ve 23. šel zleva kapitán Ulvr sám, ale jeho přízemní střela těsně míjí pravou tyč dobře postaveného Junka. To Nálevka ve 30. branku trefuje a zvyšuje na 2 : 0!! Ve 36. se před brankářem ocitl Kanaval, ale jeho „malá domů" nedělala Junkovi žádný problém. Jsme aktivní, třetí „pojistku" se ale do konce poločasu nepodařilo přidat. Ve 2. poločase se hraje na obě strany bez větších šancí. Daří se nám některé brejky, ale třetí branka stále nepřichází. Hosté nic nevzdali a stále se snaží o vstřelení branky. V 77. se zleva objevil v šanci Odvárko, s jeho slabou střelou neměl brankář problém. Na posledních 10 minut nastoupil za hosty Počtýnský a bylo to znát. Hrálo se hlavně na naší polovině a v 89. po teči končí míč u levé tyče Pušovy branky v síti - 2 : 1!! Začali jsme se strachovat o výsledek, ale nakonec jsme těsnou výhru výhru uhájili a připsali si první vítězství!! Je to výhra cenná, vzhledem ke hře soupeře mělo být rozhodnuto již v 1. poločase a nemusely být „nervy" v závěru. Ve středu zajíždíme do Hořic ke 3. kolu Poháru a v sobotu k dalšímu utkání KP do Vysoké nad Labem.

Pohled trenéra Jeníka: Povedl se nám 1. poločas, vstup do zápasu - gól, ve 30. vedení 2:0, další šance jsme však neproměnili, tím mohl být klidný zbytek zápasu. Bohužel, ve 2. poločase jsme pokračovali v zahazování šancí. Třetí gól, kterým bychom se uklidnili, nepřišel a tak stále bojující, dobře fotbalově naladěný Rychnov nic nevzdával, zlobil a výsledkem bylo snížení na 2:1. Nakonec jsme si hodně vydechli při závarech v nastavení, kdy jsme udrželi tříbodovou výhru, za kterou jsme moc rádi!

02.09.2018 - 21:04:16 || kategorie muži A-zápasy