SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 18.8. 2. kolo KP mužů: SK Jičín - TJ Lázně Bělohrad 0:0, PK 3:5


referát ze zápasu

Sestava: Puš - Sajdl, Ŕeháček, Ulvr, Šaroun - Míka, Nálevka - Kocourek, Kanaval T. (91. Matějka), Odvárko (82. Holer) - Kanaval L. (70. Urban)

Rozhodčí: Pilný Marek, ŽK 2 : 1, ČK 0 : 0, Diváci 352!!

K prvnímu domácímu mistrovskému utkání KP jsme přivítali v rámci oslav 120 let kopané v Jičíně sousedy z lázeňského města L. Bělohrad. Za úmorného vedra na vyprahlém trávníku začala obě mužstva před rekordní návštěvou 352 diváků útočně. Hosté zahrozili po rohu a TK, obrana Jičína ale odvrátila. V 11. se do šance dostal Kanaval L. a Odvárko, ale prováhali správný okamžik pro střelu. Po akci L. Kanavala ve 13. unikl po pravé straně Kocourek, ve velké šanci však jeho střela míjí levou tyč Šebestovy branky!! O 3 minuty později si to tentýž hráč zopakoval, opět ale se stejným výsledkem. Místo toho, abychom vedli 2 : 0, je stav stále bezbrankový. Ve 29. končí pohledná kombinace hostů střelou vedle pravé tyče. Ve 37. po zbytečné ztrátě ve středu hřiště končí brejk hostů rohovým kopem. Bezbrankovým výsledkem končí i 1. poločas. Ve 49. provětral „štiplavou" střelou Pušovy rukavice hostující Kazda. Po rohu Jičína a následném faulu na hranici vápna následuje TK, který ale branku neohrozil! V 55. nadějný brejk Jičína odvrací hostující Malý na roh. V 59. se do velké šance dostal L. Kanaval, sám před brankářem ale netrefil branku!! V 65. se dostal 3m před brankou k míči Řeháček, ale trefuje pouze brankáře!! V 85. míří střela za překonaným brankářem Šebestou do sítě, ale dobíhající obránce míč na lajně odkopává!! Závěr je dramatický, obě mužstva se snaží strhnout vítězství na svoji stranu, ale na nerozhodném výsledku se až do závěrečného hvizdu „exligového" rozhodčího Marka Pilného nic nezměnilo. Následují střely ze značky PK, kde byli hosté 100%, za domácí ale selhal Míka a tak si hosté odvážejí 2 body, na domácí Jičín zbyl bod pouze jeden. Co závěrem - na vyložené šance jsme vysoko vyhráli (?? 5 : 0 ??), ale na to se nehraje. Naše řešení a klid v koncovce je náš dlouhodobý problém, ale celkový výkon naznačil, že i přes několik odchodů hráčů v přestupovém období by nemusela být situace neřešitelná. V další kole cestujeme k dalšímu „derby" utkání do nedaleké Sobotky, která po 34 letech postoupila do KP.

Pohled trenéra Jeníka: Mimo první desetiminutovky, kdy jsme se rozkoukávali, jsme podali velice slušný výkon. O to větší je zklamání, že jsme získali pouze jeden bod, protože jsme minimálně 5 jasných gólových šancí trestuhodně zahodili a tím se připravili o výhru!!

 

19.08.2018 - 20:35:53 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie