SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 11.8. 1. kolo KP mužů: TJ Sokol Třebeš - SK Jičín 3:1 (3:1)


branka: Nálevka - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Sajdl (83. Zítka), Jeník, Florian, Vích (74. Klaban) - Míka, Nálevka - Urban (64. Holer), Ulvr, Odvárko (70. Matějka) - Zugar

Rozhodčí: Filip Miroslav, ŽK 0 : 2, ČK 0 : 0, Diváci 150.

K prvnímu mistrovskému utkání KP jsme cestovali v sobotu 11. 8. 2018 na hřiště Třebše. Věděli jsme z předchozích zápasů o síle domácího mužstva. Za poměrně příznivého počasí na vyschlém a tvrdém trávníku začala obě mužstva bojovně. Začátek se nám vůbec nepovedl, hned v 5. odvracela naše obrana roh domácích hlavou, ale následná přízemní střela kapitána Krykorky ke vzdálenější tyčí končí v Pušově síti - 1:0!! Vzápětí po rozehrávce se do velké šance dostal Ryšavý, ale netrefil branku. Na tento gól jsme odpověděli pohlednou akcí - kapitán Ulvr vybojoval před naší lavičkou míč a ten se přes Zugara dostal k Nálevkovi, který sólo zakončil střelou mezi nohy domácímu brankář a srovnává stav na 1:1 !! Vypadalo to nadějně, ale v následujících minutách nás „dorazili" neuhlídané standardky. V 15. obrana po dlouhém autu prohrála hlavičkový souboj a ani vybíhající Puš nezabránil domácímu Ryšavému ve vstřelení vedoucí branky utkání. V 16. unikal domácí Hruška, stoperská dvojice s vypětím všech sil akci vyřešila. Pohroma přišla v 19., kdy po několika autech kopou domácí roh, ze kterého opět Ryšavý z hranice malého vápna střelou k pravé tyči zvyšuje vedení domácích na 3:1!! Hra v obraně se nám očividně nedaří, standardky domácích jsou „smrtelné". Do konce prvního poločasu jsme si nevypracovali žádnou šanci až na Odvárka, který po rohu ve 42. trefil z hranice vápna břevno!! Ve 2. poločase pokračovala naše nepřesná hra směrem dopředu, naše nakopávané míče nenachází cíl, domácí stále hrozili hlavně ze standardek. V 74. se vápně ocitl sám Sajdl, míč mu ale odskočil. V 83. se řítil po naší chybě po levé straně domácí útočník, ale z úhlu vyběhnuvšího Puše nepřekonal. Tak končí utkání vítězstvím domácích 3:1. Co říci závěrem - nezvládli jsme standardky soupeře, i když jsme o jejich kvalitě a nebezpečnosti věděli, sami jsme směrem dopředu téměř nic nepředvedli a tak odjíždíme bez bodového zisku. V dalším zápase hostíme v sobotu 18. 8. 2018 v 17.00 v rámci oslav 120 let kopané v Jičíně rivala ze sousedního Bělohradu.

Pohled trenéra Jeníka: Bohužel, během 20-ti minut bylo o výsledku zápasu rozhodnuto, protože jsme propadli při bránění standardních situací domácího mužstva - 2 x dlouhý aut, 1 x rohový kop. O této silné stránce domácích jsme věděli, bohužel, náš malý důraz, nedůslednost a nedostatečná zodpovědnost nás připravily o lepší výsledek, což mě mrzí. Zápas byl hratelný, ale měli jsme v útočné fázi hodně nepřesností a tak odjíždíme zaslouženě poraženi!

 

12.08.2018 - 20:55:08 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie